Przed nami 2. edycja Rowerowego Rajdu „Śladami błogosławionego księdza Jana Machy”

Przed nami 2. edycja Rowerowego Rajdu „Śladami błogosławionego księdza Jana Machy”
To już druga edycja rajdu ku pamięci błogosławionego duchownego.fot. archiwum

Zespół Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko przy współpracy z Rodzinnym Klubem Turystyki Kolarskiej WAGABUNDA Katowice organizują II Rowerowy Rajd „Śladami błogosławionego księdza Jana Machy”, przeznaczony dla uczniów chorzowskich szkół ponadpodstawowych.

Jak podkreślają organizatorzy, celem rajdu jest rozpowszechnianie wiedzy o postaci błogosławionego ks. Jana Machy jako młodego człowieka o wszechstronnych zainteresowaniach, jako duszpasterza zaangażowanego w posługę kapłańską i działalność społeczną w okresie okupacji, a także krzewienie postawy patriotycznej i zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej, połączonej z poznawaniem historii swojego regionu i jego lokalnej historii.

To druga edycja rajdu, która ma upamiętnić również pierwszą rocznicę beatyfikacji księdza Jana Machy. Z tej okazji w budynku Zespołu Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko, przedwojennej siedzibie Neoklasycznego Gimnazjum im. Odrowążów, którego Jan Macha był absolwentem, zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica przygotowane specjalne na tę okazję. Uroczystości odbędą się w obecności rodziny błogosławionego księdza Jana Machy, przedstawiciela oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, proboszczów chorzowskich parafii związanych z życiem błogosławionego księdza Jana Machy, dyrekcji szkoły oraz uczniów. Na uroczystości zaproszono również władze miasta oraz dyrektorów szkół ponadpodstawowych uczestniczących w rajdzie rowerowym.

Rozpoczęcie rajdu nastąpi 18 listopada br., o godzinie 8.45 w Zespole Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko. Zakończenie zaplanowane jest w przedziale od 15.30 do 16.30 na terenie Starochorzowskiego Domu Kultury. Szczegółowa rozpiska znajduje się TUTAJ.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa