Reklama:


Sparingi, zgrupowanie, testy. Znamy plan przygotowań Ruchu do rundy wiosennej

Sparingi, zgrupowanie, testy. Znamy plan przygotowań Ruchu do rundy wiosennej
Drużynę czekają mocne przygotowania do kolejnej rundy rozgrywek.fot. archiwum

Drużyna z ul. Cichej 6 udanie zakończyła zmagania w rundzie jesiennej. Wiemy jak Niebiescy spędzą zimowa przerwę w rozgrywkach.

Za piłkarzami chorzowskiego Ruchu niezwykle udana runda jesienna. Niebiescy jako beniaminek Fortuna 1. Ligi spisują się zdecydowanie powyżej pierwotnych oczekiwań. Podopieczni Jarosława Skrobacza po 18 meczach mają na swoim koncie 32 punkty i zajmują 3. miejsce w tabeli. Teraz przed drużyną 14-krotnego Mistrza Polski długa przerwa zimowa.

Klub przedstawił jak będzie wyglądał etap przygotowań do wiosennej kampanii. Zawodnicy pozostaną w treningu do najbliższego piątku, a następnie otrzymają dwa tygodnie urlopu. Zajęcia wznowią 5 grudnia treningami w Chorzowie, które potrwają do 16 grudnia. W tym czasie Niebiescy rozegrają także sparing z GKS-em Tychy (9 grudnia).

Kolejnym etapem będzie przerwa świąteczna od 17 grudnia do 2 stycznia. Później drużyna ponownie wróci do zajęć na swoich obiektach, które potrwają do 18 stycznia. W tym czasie na piłkarzy czekają także badania na AWF-ie, testy szybkościowe, a także sparing z Wisłą Kraków.

Główny etap przygotowań potrwa od 19 do 28 stycznia, kiedy to Ruch wybierze się na zgrupowanie w Kamieniu. Tam na podopiecznych Jarosława Skrobacza przystąpią do gier kontrolnych ze Skrą Częstochowa, Pniówkiem Pawłowice, Odrą Wodzisław oraz Hutnikiem Kraków. Po tym okresie zespół wróci do Chorzowa. Dokładnie 4 lutego Niebieskich czeka ostatni sprawdzian z GKS-em Jastrzębie, natomiast w drugi weekend tego miesiąca 14-krotny Mistrz Polski wróci do zmagań ligowych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa