Już dziś trzecia debata z cyklu „Chorzów na żywo”. Rozmowa o hutnictwie i przemyśle

Już dziś trzecia debata z cyklu „Chorzów na żywo”. Rozmowa o hutnictwie i przemyśle
To już trzecia z pięciu zaplanowanych debat.fot. UM Chorzów

Przed nami trzecia z cyklu debat „Chorzów na żywo”. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło hutnictwa i przemysłu. Początek o 18.00.

Przypomnijmy, że 5 września miasto rozpoczęło kolejną z inicjatyw jaką jest cykl debat „Chorzów na żywo”. Każde z zaplanowanych pięciu spotkań można śledzić dzięki transmisji live, która każdorazowo odbywa się za pośrednictwem oficjalnego profilu Chorzowa na Facebooku.

Za nami już dwie debaty. Pierwsza z nich dotyczyła kultury, natomiast druga architektury. Dziś zaproszeni goście poruszą kolejny temat, a mianowicie „huty i przemysłu”. Spotkanie odbędzie się w chorzowskim Muzeum Hutnictwa.

– Goście nawiążą do historii miasta, do jego rodowodu, ale zastanowią się również nad tym, jaką rolę w kształtowaniu tożsamości chorzowian pełniły i pełnią właśnie hutnictwo i przemysł. Porozmawiaj też zapewne o samym Muzeum, które już wkrótce będzie świętowało pierwszą rocznicę powstania – zapowiadają organizatorzy.

Debatę poprowadzi dr Adam Hajduga, a gośćmi będą Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa, Joanna Budny ze Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Industrialnego, prawniczka i społeczniczka zajmująca się problematyką ochrony i zachowania, w tym nadawania nowych funkcji dziedzictwu industrialnemu oraz dr hab. Marzena Lamparska z Uniwersytetu Śląskiego, ekspertka w dziedzinie turystyki przemysłowej i dziedzictwa kulturalnego postindustrialnej Europy. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości