Zapadła decyzja. Andrzej Kotala nowym przewodniczącym Zgromadzenia GZM

Zapadła decyzja. Andrzej Kotala nowym przewodniczącym Zgromadzenia GZM
Andrzej Kotala zastąpił na nowej funkcji prezydenta Gliwic Adama Neumanna.fot. Metropolia GZM

Ostatnia sesja Zgromadzenia Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii była wyjątkowym wydarzeniem dla prezydenta Andrzeja Kotali. Objął on funkcję przewodniczącego.

Zgromadzenie GZM jest organem uchwałodawczo – kontrolnym. W jego składzie znajdziemy przedstawicieli wszystkich 41 miast i gmin członkowskich. Na jego czele stoi prezydium składające się z przewodniczącego oraz maksymalnie trzech zastępców. Każdego roku wybierany jest nowy przewodniczący spośród przedstawicieli jednego z pięciu podregionów Metropolii: bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, sosnowieckiego lub tyskiego.

Podczas XLVIII sesji Zgromadzenia GZM nastąpiły oczekiwane zmiany. Zakończyła się bowiem roczna kadencja podczas której na czele organu stał prezydent Gliwic Adam Neumann. W wyniku wyborów jego miejsce zajął prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

– Jest mi niezmiernie miło, że na kolejny rok rada wybrała mnie do pełnienia zaszczytniej funkcji przewodniczącego Zgromadzenia GZM. Bardzo dziękuję za zaufanie – czytamy na oficjalnym profilu Andrzeja Kotali.

Do grona wiceprzewodniczących dołączył natomiast prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Oprócz niego funkcje zastępców w dalszym ciągu będą pełnić prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a także prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa