Udany weekend młodzieży Cleareksu. Dwa awanse

Udany weekend młodzieży Cleareksu. Dwa awanse
Drużyna Cleareksu U-17 zajęła trzecie miejsce na turnieju w Gliwicach i zagra w kolejnej fazie mistrzostw PolskiFot. clearex-chorzow.pl

Drużyny Cleareksu Chorzów U-17 i U-15 rozpoczęły w ten weekend walkę w mistrzostwach Polski. Obie ekipy przebrnęły przez pierwszą fazę eliminacji.

Jako pierwszy do boju przystąpił Clearex U-17, który występował na turnieju eliminacyjnym w Gliwicach. Chorzowianie rozpoczęli od wysokiego zwycięstwa z Gwiazdą Ruda Śląska. Pokonali sąsiada zza miedzy 7:0. Następnie ulegli gospodarzowi turnieju Sośnicy Gliwice 2:5 i zremisowali z MKS Zaborze Zabrze 3:3. Podopieczni Wojciecha Dobrzyńskiego z trzeciego miejsca awansowali do kolejnej fazy MP U-17.

Starsza z młodzieżowych drużyn chorzowskiego klubu grała w następującym składzie: Krystian Szczurek, Dawid Magusiak, Wojciech Lenert, Robert Łukowiak, Wiktor Małkiewicz, Marcin Chwaszcza, Bartosz Wencel, Kacper Latusek, Mateusz wróblewski, Dominik Rasek, Dominik Marek, Maciej Muskietorz, Bartłomiej Hajduk i Vladyslav Hrynakh.

Natomiast w niedzielę zmagania w MP rozpoczął Clearex U-15, również prowadzony przez Wojciecha Dobrzyńskiego. Zespół z Chorzowa uczestniczył w turnieju w Wilkowicach.

Podobnie jak starsi koledzy w pierwszym spotkaniu zainkasował trzy punkty, pokonując 7:2 Sośnicę Gliwice. Następnie doznał dwóch porażek – 0:7 z GLKS Wilkowice i 0:3 z GKS SMS Futsal Tychy, a w ostatnim spotkaniu wygrał 2:0 z APN Knurów. Clearex zajął 3. miejsce w pięcioosobowej grupie i wystąpi w kolejnej rundzie MP U-15.

W drużynie U-15 występują: Milan Felis, Dorian Góra, Adam Furman, Oskar Grzymkowski, Igor Glonek, Piotr Wesołowski, Artur Sojka, Wojciech Rydel, Allan Boronowski, Jakub Beruś, Mateusz Wąchała, Mateusz Kocot, Gracjan Jarosz, Arkadiusz Tylęda, Dawid Bem i Maciej Buczek.

Drużyna Cleareksu U-15 na turnieju w Wilkowicach. Fot. clearex-chorzow.pl

W najstarszej kategorii wiekowej – U-19 – w mistrzostwach Polski Chorzów będzie reprezentować nie Clearex, lecz Marex. 4 grudnia zespół zagra na turnieju eliminacyjnym w Wieliczce.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa