Reklama:


ChLF. 100 procent beniaminka i spadkowicza

ChLF. 100 procent beniaminka i spadkowicza

Tylko dwa zespoły w Chorzowskiej Lidze Futsalu nie straciły jeszcze punktów. Orange nadal zaskakuje w elicie, z kolei AKF Ślonsk (dawniej ZPM Kuś) radzi sobie bardzo dobrze na drugim froncie.

I LIGA: Czwarta kolejka rozpoczęła się od hitu – broniący tytułu Irex Gaz mierzył się z brązowym medalistą poprzedniego sezonu Mateco. Mistrz zgubił w pierwszych dwóch kolejkach aż pięć punktów, ale najwyraźniej powoli łapie właściwy rytm. Z zawsze niewygodnym Mateco wygrał 3:2 i awansował na najniższy stopień podium. Warto jednak zauważyć, że po czterech kolejkach Irex Gaz nadal ma… ujemny bilans bramkowy (13:14).

Bryka rozegrała dopiero drugi mecz w tym sezonie (jej spotkania 2. i 3. kolejki zostały przełożone) i po raz drugi padł remis – tym razem z Silesią. Remis 0:0 utrzymywał się po pierwszej połowie potyczki nieoczekiwanego lidera Orange z Victorią Klimzowiec. Po przerwie beniaminek okazał się skuteczniejszy, zwyciężając po raz czwarty w sezonie. W najbliższej kolejce (27.11., godz. 8.30) Orange zagra z Mateco, co zwiastuje spore emocje.

Drugi z beniaminków Nattel przekonał się o sile PiotrBudu (dawniej FizjoFactory). Ten mecz stanowił wyjątek w bardzo wyrównanej kolejce, wicemistrz ChLF pewnie zwyciężył 7:1. Natomiast w ostatnim spotkaniu Klimzowiec prowadził z Autor Teamem już 3:0 i wydawało się, że kontroluje sytuację. W końcówce zamykająca stawkę ekipa z Siemianowic Śl. trafiła po raz pierwszy. Później zmarnowała przedłużony rzut karny, a na 34 sekundy przed końcem doprowadziła do stanu 2:3 („krótki” rzut karny). Wycofała bramkarza, ale wyrównać nie zdołała.

4. kolejka
Irex Gaz – Mateco 3:2

Grzybowski, Kaczmarczyk, Kravets – M. Tkacz, Wolniewicz;
Silesia – Bryka 4:4
Kubara, Magaczewski, Niestolik, Nos – Wąsik 2, Grudzień, Wilczek;
Orange – Victoria Klimzowiec 4:2
Kluz 2, Lenert, Marcinek – Linkiewicz, Wystop;
Nattel Chorzów Stary – PiotrBud 1:7
Nowak – Kowalski 2, Ogórek 2, Bystrzowski, Lubkowicz, Markosyan;
Autor Team – Klimzowiec 2:3

Bejm, Kozieł – Kucharczyk 2, Stanikowski;

Tabela: Orange 12 pkt. (4 mecze), Klimzowiec 7 (4), Irex Gaz 7 (4), Mateco 7 (4), PiotrBud 6 (3), Victoria 3 (4), Nattel 3 (3), Bryka 2 (2), Silesia 2 (4), Autor Team 1 (4).


II LIGA: Trzecia kolejka i… trzeci lider. Po drużynach WSB oraz Pro Banking na czele tabeli znajduje się obecnie AKF Ślonsk. Spadkowicz z elity (grał w ostatnich sezonach jako ZPM Kuś) nie dał szans WSB i jako jedyny w tej dywizji ma na koncie komplet punktów.

Pro Banking uległ Contrze (3:5), w której świetną partię rozegrał Dominik Swatek, autor czterech goli. Z kolei Blue Biadacz nie sprostał Tajfunowi (1:2). Pierwszą zdobycz mają także Stokson i Koreja.pl, ale punkt za remis w bezpośrednim starciu z pewnością nie jest szczytem ich marzeń.

3. kolejka
Contra – Pro Banking 5:3

Swatek 4, Nowak – Brodowy, Greń, Klimas;
Tajfun – Blue Biadacz 2:1
Bogacki, Mączka – Baran;
WSB – AKF Ślonsk 2:6
Kowalczyk 2 – Goncik 2, Kacprzak 2, Kowalski, Skok;
Koreja.pl – Stokson 2:2
Mazurek, Olszewski – Rybarek, Środa;
Pauza Dam Pack.

Tabela: AKF Ślonsk 9 pkt. (3 mecze), Pro Banking 6 (3), Blue Biadacz 6 (3), WSB 3 (2), Contra 3 (3), Tajfun 3 (2), Dam Pack 3 (2), Stokson 1 (3), Koreja.pl 1 (3).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości