Reklama:


Fałszerski ośrodek w Chorzowie. Wpuścili podrobione banknoty do obiegu

Fałszerski ośrodek w Chorzowie. Wpuścili podrobione banknoty do obiegu

To nie scenariusz filmu, a faktyczne wydarzenia, które miały miejsce w Chorzowie. Policjanci natrafili i zlikwidowali wytwórnię fałszywych pieniędzy.

Całość rozpoczęła się od zgłoszeń kilku placówek handlowych, które informowały policję o odkryciu w utargu kilku podrobionych banknotów o nominalne 50 zł. Do zajęcia się sprawą utworzona została specjalna grupa złożona z najlepszych chorzowskich kryminalnych. Stróże prawa swoje działania ukierunkowali na identyfikację osoby, która wprowadziła pieniądze do obiegu, a także na namierzenie miejsca produkcji fałszywek.

Po zebraniu szczegółowego materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że proceder odbywa się w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mundurowi rankiem weszli do wytypowanego lokalu, w którym zastano trzy osoby w wieku od 18 do 49 lat. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne, bowiem odkryli oni urządzenia poligraficzne służące do produkcji fałszywych banknotów.

– Kryminalni wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczyli sprzęt komputerowy, drukarkę, papier do produkcji banknotów oraz 25 sztuk gotowych, fałszywych 50-złotówek – relacjonują funkcjonariusze.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Aktualnie trwa ustalanie ich ról w całej sprawie. Grozi im nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości