Reklama:


Zima nie rozpieszcza czworonogów. Chorzowskie schronisko pilnie potrzebuje pomocy

Zima nie rozpieszcza czworonogów. Chorzowskie schronisko pilnie potrzebuje pomocy
Zima to zawsze trudny okres dla podopiecznych schroniska.fot. archiwum

Okres zimowy nigdy nie jest łatwy dla podopiecznych chorzowskiego schroniska. Placówka zgłasza pilną prośbę o pomoc.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie ciągle potrzebuje wsparcia w postaci karmy, zabawek, czy koców. Okres zimowy jest szczególnie trudny dla zwierząt, które mieszkają przy ul. Opolskiej. Warunki spowodowane niskimi temperaturami rodzą jeszcze jedną istotną potrzebę.

Do zapewnienia w najbliższych miesiącach komfortowych warunków czworonogom niezbędna jest słoma. Obsługa schroniska wykorzystuje ją do dodatkowego ocieplenia bud.

– Słoma w okresie jesienno-zimowym schodzi w zawrotnym tempie. Raz, że wilgotną musimy wyrzucić i zastąpić suchą, a dwa, że część czworonogów wykopuje ją poza budę i później sporo z niej zamiatamy razem z odchodami z kojców oraz spod nich. Te częste wymiany powodują, że powoli zaczynamy dostrzegać ścianki naszego magazynu, a to niedobrze – informuje w komunikacie schronisko.

Placówka zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które mogą udzielić pomocy o dostarczenie słomy na adres schroniska – ul. Opolska 36 w Chorzowie.

– Słomę możecie dostarczyć osobiście, jak i wysłać paczką na adres schroniska. A jeżeli ktoś chciałby zorganizować jakiś większy transport, to prosimy o informację wcześniej, w celu ułatwienia drogi do magazynu

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa