ChLF. Bryka wyciągnęła wnioski

ChLF. Bryka wyciągnęła wnioski

Kto wie, czy nie będzie to jeden z najbardziej emocjonujących sezonów w ostatnich latach. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej lidze mamy podobną sytuację: grupa ścigająca lidera jest bardzo liczna.

I LIGA: W poprzednim sezonie piłkarze Bryki zajęli czwarte miejsce, tracąc do podium pięć punktów. Analizując ich wyniki, w oczy rzucało się jedno – drużyna nie radziła sobie w meczach z dwoma najlepszymi zespołami ChLF – Irex Gazem i FizjoFactory (obecnie PiotrBud). W czterech spotkaniach zdobyła zaledwie jeden punkt, doznając trzech wysokich porażek.

W tym sezonie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Bryka w ciągu jednego weekendu zdobyła ze wspomnianymi ekipami cztery punkty. Najpierw w meczu zaległym zremisowała z PiotrBudem 6:6, by w niedzielę pokonać Irex Gaz 3:1. Wprawdzie w tabeli jest dopiero szósta, ale ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy.

Również cztery punkty zapisał na koncie PiotrBud, który w niedzielę rozgromił Silesię 10:1. Daniel Koniarek skompletował hat-tricki w obu weekendowych spotkaniach i z siedmioma bramkami otwiera klasyfikację snajperów (razem z Michałem Tkaczem z Mateco i Dawidem Malordym z Orange).

W piątej kolejce dobrze wiodło się drużynom z Klimzowca. Pierwszy halowy mistrz Chorzowa (z 2001 r.) wygrał z Nattelem, zaś Victoria – z zamykającym tabelę Autor Teamem. Spotkanie lidera Orange z Mateco zostało przełożone.

Mecz zaległy
Bryka – PiotrBud 6:6
Krzywka 2, Bielanik, Grudzień, Kozłowski, Wąsik – Koniarek 3, Golly, Mania, Szczyrba.

5. kolejka
Victoria Klimzowiec – Autor Team 4:0
Linkiewicz 2, Kłosek, Marcin Winciersz;
Klimzowiec – Nattel Chorzów Stary 3:2
Błaszczyk 2, Kucharczyk – Manjura 2;
Bryka – Irex Gaz 3:1
Grudzień 2, Krzywka – Grzybowski;
PiotrBud – Silesia 10:1
Koniarek 3, Markosyan 2, Chwastek, Kowalski, Krzyżowski, Ogórek, Ściętek – Magaczewski;
Mecz Mateco – Orange został przełożony.

Tabela: Orange 12 pkt. (4 mecze), PiotrBud 10 (5), Klimzowiec 10 (5), Irex Gaz 7 (5), Mateco 7 (4), Bryka 6 (4), Victoria 6 (5), Nattel 3 (4), Silesia 2 (5), Autor Team 1 (5).

II LIGA: Po spadku z pierwszej ligi AKF Ślonsk (dawniej ZPM Kuś) wziął się w garść i najwyraźniej szybko chce wrócić na wyższy szczebel. W czwartym meczu odniósł czwarte zwycięstwo, tym razem z innym spadkowiczem Dam Packiem (6:4).

Za plecami lidera mamy rzadko spotykaną sytuację – grupę pościgową tworzy aż pięć zespołów, a wszystkie mają na koncie sześć punktów. To efekt zwycięstw Tajfunu, WSB i Contry.

4. kolejka
Blue Biadacz – WSB 4:9
Liksza 2, Krzemiński, Leszczorz – Mateusz Winciersz 4, Michał Winciersz 2, Kowalczyk, Sowiński, Tajnert;
AKF Ślonsk – Dam Pack 6:4
Kowalski 3, Skok 3 – P. Tkocz 2, J. Tkocz, Oczko;
Pro Banking – Tajfun 1:2
Greń – Czapura, Szernich;
Koreja.pl – Contra 3:6
Olszewski 2, Mazurek – Hadzik 3, Swatek 2, Fleger;
Pauza Stokson.

Tabela: AKF Ślonsk 12 pkt. (4 mecze), Tajfun 6 (3), WSB 6 (3), Contra 6 (4), Blue Biadacz 6 (4), Pro Banking 6 (4), Dam Pack 3 (3), Stokson 1 (3), Koreja.pl 1 (4).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa