Reklama:


Przed nami spotkanie poświęcone bezpieczeństwu rowerzystów

Przed nami spotkanie poświęcone bezpieczeństwu rowerzystów
Udział w tym wartościowym spotkaniu jest bezpłatny.fot. UM Chorzów

Rowerzyści w coraz większej liczbie pojawią się na drogach naszego kraju, w tym także Chorzowa. W związku z tym coraz bardziej istotne jest zadbanie o ich bezpieczeństwo.

Na ulicach Chorzowa, a także innych miast w ostatnich latach pojawia się coraz większa liczba rowerzystów. Ma to związek z ekonomią, większą świadomością zdrowego trybu życia, a także troską o środowisko. Taki stan rzeczy zwiększa jednak prawdopodobieństwo niepożądanych zdarzeń z udziałem wspomnianego rodzaju jednośladów.

Już jutro Chorzowski Klub Rowerowy organizuje o godzinie 17.00 spotkanie z udziałem przedstawicieli policji oraz straży miejskiej. Podczas wydarzenia poruszone zostaną tematy związane z bezpieczeństwem rowerzystów.

– Porozmawiamy o obowiązujących nas przepisach, poruszaniu się po drogach rowerowych, przejazdach dla rowerów oraz mandatach, jakie mogą się nam przytrafić za nieprzestrzeganie prawa – zapowiadają organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada w auli Centrum Afirmacji Życia chorzowskiego hospicjum przy ul. Szpitalnej 24. Udział jest bezpłatny. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości