Koniec spekulacji. Janoszka na dłużej w Ruchu

Koniec spekulacji. Janoszka na dłużej w Ruchu
Mimo nienajlepszych liczb Łukasz Janoszka nadal pozostaje kluczowym piłkarzem Ruchu.fot. Ruch Chorzów

Kibice chorzowskiego Ruchu mogą mieć powody do radości. Kluczowy zawodnik Niebieskich, będący żywą legendą klubu przedłużył swój kontrakt.

Od wielu tygodni fani 14-krotnego Mistrza Polski zastanawiali się nad przyszłością Łukasza Janoszki. Zarząd Ruchu musiał bowiem pochylić się nad kwestią wygasającego kontraktu zawodnika. Jesienią „Ecik” był podstawowym graczem w układance Jarosława Skrobacza, choć wielu twierdziło, że gra zdecydowanie poniżej oczekiwań, opierając się w głównej mierze na liczbach. W 18 spotkaniach Janoszka zanotował jedną asystę.

Ostatecznie klub zdecydował się na przedłużenie umowy do końca sezonu z opcją przedłużenia.

– Jestem zadowolony, że przedłużyłem kontrakt i zostaję w Ruchu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnie pół roku nie było najlepsze w moim wykonaniu, ale uważam, że mogę jeszcze wiele dać tej drużynie, co pokazywałem w poprzednich sezonach. Przed nami ważna runda i na tym się już koncentruję – mówi Łukasz Janoszka na łamach oficjalnej strony klubu.

Przypomnijmy, że Łukasz Janoszka jest synem Mariana Janoszki, który za sobą ma także karierę piłkarską i także w głównej mierze w barwach Ruchu, choć tego z Radzionkowa. Popularny „Ecik” debiutował w ekipie Niebieskich w 2005 roku. Z Ruchem wywalczył awans do Ekstraklasy, a także wicemistrzostwo Polski oraz dwukrotnie trzecie miejsce w najwyżej klasie rozgrywkowej. Od 2013 reprezentował barwy Zagłębia Lubin, a później Stali Mielec, aby wrócić do Chorzowa w 2020 roku. Janoszka dołożył swoją cegiełkę do powrotu klubu na właściwe tory – razem z Ruchem wywalczył dwa awanse z trzeciej do drugiej i z drugiej do pierwszej ligi. Do tej pory wystąpił z „eRką” na piersi w 316 spotkaniach i 55 razy wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa