Rybnik atrakcje – co warto zobaczyć w Rybniku?

Rybnik atrakcje – co warto zobaczyć w Rybniku?

Rybnik i jego atrakcje, których nie możesz przegapić

Wybierasz się na Śląsk i zastanawiasz się, czy warto zobaczyć Rybnik? Atrakcje tego miasta zdecydowanie są godne uwagi, choć wiele osób nigdy o nich nie słyszało. Rybnik to jedno z piękniejszych miast na terenie całego województwa śląskiego. Centrum miasta jest nieco zabytkowe, pełne zakamarków i zakątków, w które warto zajrzeć. Na starym mieście, Placu Wolności, odpoczniesz od miejskiego zgiełku, ciesząc się piękną, rybnicką architekturą. Na pewno warto rozejrzeć się za zabytkową wieżą zegarową. W Rybniku znajdują się również takie atrakcje jak: boisko sportowe, tężnia solankowa, ścianka wspinaczkowa, park tematyczny nad Nacyną i wiele innych.

Będąc w okolicy rynku, na pewno warto zajrzeć do zabytkowego ratuszu. Mieści się tam muzeum, opowiadające o historii tego miasta. Ciekawe ekspozycje przenoszą odwiedzających w czasie, zdradzając początki powstawania Rybnika i jego dalszy rozwój.

Warto zobaczyć również Zamek w Rybniku, który jest bardzo ważny dla mieszkańców miasta i nie tylko. Wchodząc tam można poczuć się jak w średniowieczu! To zabytek klasycystyczny, znajdujący się przy dużym parku. Wygląda, niczym wnętrze pięknej, historycznej świątyni. Ten obiekt znajduje się nieco poza miastem, więc to świetny pomysł, by nieco odpocząć. W Rybniku nie brakuje zabytków, ani atrakcji. Najważniejsze z nich to:

  • Zabytkowa kopalnia Ignacy
  • Zalew w Rybniku
  • Ratusz
  • Muzeum Rybnickie
  • Jezioro
  • Schody teatru Ziemi Rybnickiej
  • Tężnia w Rybniku

Piękne Jezioro Rybnickie

Nie każdy wie, ale w Rybniku znajdzie się również atrakcja dla miłośników sportów wodnych. Nie byle jaka – bo piękny i rozległy Zalew Rybnicki, znany także jako Jezioro Rybnickie. Można tam znaleźć drewniane molo, które stanowi punkt widokowy na jezioro i okolicę. Każdy może przyjść tutaj na spacer o każdej porze roku, ponieważ jezioro prezentuje się znakomicie. Jest piękne i klimatyczne, a latem – można odpocząć tu nad wodą i spróbować sportów wodnych. 

Zabytkowa kopalnia Ignacy

Zabytkowa kopalnia Ignacy to zdecydowanie miejsce, które powinno być obowiązkowym punktem w planie wycieczki do Rybnika. Przede wszystkim dlatego, że jest to jedyne takie miejsce w okolicy, wręcz unikatowe. W województwie śląskim na pewno ciężko o drugą tak znaną i ciekawą kopalnie. Kopalnia powstała w XVIII wieku, a wciąż prezentuje się znakomicie. Jest tam całkiem sporo eksponatów i ciekawostek, które zainteresują zarówno fanów historii, sztuki, a nawet fizyki. To atrakcja dla turystów w każdym wieku. Można zobaczyć tam ciekawe wystawy, na przykład „Wiek Pary” lub latem spędzić czas także na placu rekreacyjnym przy kopalni – znajduje się tam park rekreacyjny, park tematyczny oraz plac zabaw. To świetna propozycja na rodzinną wycieczkę.

Atrakcje w Rybniku są warte zobaczenia przez turystów z całego kraju i tak naprawdę w każdym wieku. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości