W czwartek rusza chorzowskie lodowisko. „Jesteśmy praktycznie na finiszu”

W czwartek rusza chorzowskie lodowisko. „Jesteśmy praktycznie na finiszu”
Lodowisko w Chorzowie Batorym okazało się w ubiegłym roku dobrą lokalizacją.fot. UM Chorzów/COM TV

Niskie temperatury i zimowa aura choć przez jednych nielubiane, dla innych oznaczają moc zimowych atrakcji. Już jutro jedna z nich ponownie ruszy w Chorzowie!

Amatorzy jazdy na łyżwach z pewnością zacierają ręce na jutrzejsze wydarzenie. Lodowisko przy Kompleksie Sportowym „Hajduki” przechodzi właśnie ostatnie przygotowania i już 1 grudnia przyjmie na swoją taflę pierwszych miłośników ślizgawek.

– Idziemy wzorem roku ubiegłego, ponieważ ta lokalizacja w Chorzowie Batorym się sprawdziła. Jesteśmy praktycznie na finiszu. Lód został zbudowany, kontenery stoją, oświetlenie przygotowane – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu Alina Zawada.

Zgodnie z zapowiedzią w tym roku w naszym mieście otwarte zostanie tylko jedno lodowisko, a nie dwa tak jak w latach ubiegłych. Taka decyzja podyktowana jest kwestiami ekonomicznymi, które także odczuwają samorządy.

– Wspólnie z urzędem miasta podjęliśmy decyzję o jednym lodowisku na terenie Chorzowa. Drugiego nie będzie ze względów oszczędnościowych. Poszczególne miasta oszczędzają na energii, a otwarcie ślizgawki pochłania jej bardzo dużo – tłumaczy Alina Zawada.

Tradycyjna atrakcja czeka także na najmłodszych 6 grudnia. Lodowisko w Chorzowie Batorym odwiedzi Święty Mikołaj, który będzie miał dla dzieci wyjątkowe prezenty.

– Skontaktowaliśmy się już z Mikołajem, powiedział, że nie może zawieść i przyjdzie do nas. Spodziewamy się go 6 grudnia, około 16.00. To jest już taka tradycja od kilkunastu lat, od pierwszego lodowiska przy ul. Katowickiej – zapowiada i wspomina dyrektor MORiS.

Ceny biletów i godziny otwarcia lodowiska

Znamy także tegoroczne godziny otwarcia ślizgawek, a także cennik. Jazdy będą odbywać się o: 10.00; 11.00; 12:00; 14:30; 15:30; 16:30; 18.00; 19:00 i 20.00. Każda ślizgawka trwa 45 minut. Jeżeli chodzi o koszty wejściówek, to normalna jest w cenie 10 zł a ulgowa 7 zł. Za wypożyczenie łyżew przyjdzie nam zapłacić 8 zł (w ramach jednej ślizgawki) oraz 6 zł za szlifowanie pary łyżew.

Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie cen biletów, a także funkcjonowania lodowiska można znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa