Reklama:


Z Galiczanką dopiero przed Wigilią. Znamy terminy grudniowych meczów Ruchu

Z Galiczanką dopiero przed Wigilią. Znamy terminy grudniowych meczów Ruchu
Niebieskie w hali MORiS - na zdjęciu Klaudia Grabińska i Paula Masiuda - zobaczymy w tym miesiącu dwukrotnieFot. Biuro Prasowe PGNiG Superligi Kobiet/ KPR Ruch Chorzów/Łukasz Sobala

Na oficjalnej stronie Superligi widnieje jeszcze data 3 grudnia, ale w najbliższą sobotę KPR Ruch Chorzów nie zagra z Galiczanką Lwów. „Niebieskie” zobaczymy w tym miesiącu w hali MORiS dwukrotnie – 17 i 23 grudnia.

W sezonie 2022/23 do PGNiG Superligi Kobiet dołączony został mistrz Ukrainy Galiczanka Lwów. Zespół ten miał być najbliższym rywalem KPR Ruch Chorzów (w 8. serii), ale pierwotny termin – 3 grudnia – jest już nieaktualny. Ukrainki w najbliższy weekend zagrają bowiem dwumecz w EHF European Cup – w Turcji przeciwko Antalya Konyaalti BSK.

Nowa datę udało się ustalić… tuż przed Wigilią. Galiczanka przyjedzie do Chorzowa 23 grudnia, a mecz rozpocznie się o godz. 18.00.

Wcześniej Ruch zobaczymy w akcji trzykrotnie. Ogromne znaczenie będzie miał zwłaszcza najbliższy mecz – 10 grudnia w Gnieźnie, z MKS PR Urbis. W pierwszych sześciu seriach beniaminkowie Superligi (MKS i Ruch) nie zdobyli ani jednego punktu. Jednak w siódmym podejściu gnieźnianki sprawiły sensację, pokonując u siebie po rzutach karnych wicemistrza Polski MKS FunFloor Lublin. Gniezno ma więc pierwsze dwa punkty, Ruch zamyka tabelę z zerowym dorobkiem.

14 grudnia chorzowianki rozpoczną rywalizację w PGNiG Pucharze Polski – w wyjazdowym spotkaniu z liderem grupy C pierwszej ligi, Handballem Warszawa. Natomiast 17 grudnia zagrają pierwszy mecz rundy rewanżowej Superligi, z KPR Gminy Kobierzyce w hali MORiS (godz. 19).

Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu – z Zagłębiem Lubin na wyjeździe – na ławce Ruchu zadebiutował czeski szkoleniowiec Ivo Vavra. „Niebieskie” walczyły dzielnie, ale uległy mistrzowi Polski i liderowi tabeli 22:28.

– Przychodząc do Chorzowa, powiedziałem, że Ruch nie jest dla mnie ostatnim zespołem tabeli. Grają w nim bardzo dobre zawodniczki. Coś się musiało stać w porównaniu z zespołem, który znałem z MOL Ligi (Ruch występował w poprzednim sezonie w lidze czesko-słowackiej – przyp. red.). W meczu z Zagłębiem mogliśmy osiągnąć lepszy wynik. Niestety popełniliśmy dużo błędów – mówił Ivo Vavra po spotkaniu w Lubinie.

Grudniowe mecze „Niebieskich”
10 grudnia (sobota), MKS PR Urbis Gniezno – KPR Ruch
(godz. 19.00), 9. seria PGNiG Superligi Kobiet
14 grudnia (środa), Handball Warszawa – KPR Ruch (godz. do ustalenia), III seria eliminacyjna PGNiG Pucharu Polski
17 grudnia (sobota), KPR Ruch Chorzów – KPR Gminy Kobierzyce (godz. 19.00), 10. seria PGNiG Superligi Kobiet
23 grudnia (piątek), KPR Ruch Chorzów – Galiczanka Lwów (godz. 18.00), 8. seria PGNiG Superligi Kobiet

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości