Zimowa Osada Mikołaja i moc atrakcji w Parku Śląskim. Sprawdźcie program

Zimowa Osada Mikołaja i moc atrakcji w Parku Śląskim. Sprawdźcie program
Tegoroczna zima w Parku Śląskim szykuje się naprawdę wspaniale.fot. Park Śląski

Zimowa Osada Mikołaja, Poczta Świętego Mikołaja, uroczyste rozświetlenie choinki oraz przemarsz Małych Mikołajów – zimą w Parku Śląskim na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje.

Zimowa Osada Mikołaja

3 grudnia, o godz. 12.00 zainaugurowana zostanie Zimowa Osada Mikołaja, to wyjątkowe wydarzenie w naszym regionie. Centralną część osady stanowić będzie Domek Mikołaja, w którym dzieci i dorośli mogą spotkać się z Mikołajem i elfami oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie w wyjątkowej świątecznej scenerii. Organizatorzy przewidują również możliwość wręczania prezentów przez Mikołaja po wcześniejszych, indywidualnych ustaleniach z opiekunem.

Całość urozmaici Jarmark Świąteczny, na którym będzie można zakupić świąteczne dekoracje, napić się gorącej czekolady, a także spróbować wybornych smakołyków.

Zimowa Osada Mikołaja zagości w Parku Śląskim w dniach 3-11 grudnia oraz w dniach 16-18 grudnia. Będzie czynna w godzinach 12:00-19.00. Zimowa Osada Będzie znajdować się przy Ścianach Mozaikowych, Oprawę wizualną domku Mikołaja zapewnili projektanci IKEA, a partnerem akcji jest Poczta Polska oraz Fundacja „Pocztowy Dar”.

Poczta Świętego Mikołaja w Parku Śląskim

Dzięki współpracy Parku Śląskiego z Pocztą Polską i Fundacją „Pocztowy Dar”, 30 listopada br. uruchomiona została Poczta do Mikołaja w Parku Śląskim. Dzięki niej, dzieci z całej Polski mogą wysłać list do Mikołaja, a Mikołaj i elfy zamieszkujące w Zimowej Osadzie Mikołaja w pocie czoła będą intensywnie pracować, aby odpowiedzieć na każdy nadesłany list. 3 najciekawsze listy zostaną nagrodzone w konkursie współorganizowanym z Pocztą Polską oraz Fundacją „Pocztowy Dar”. Wybór zwycięzców nastąpi w terminie do 28 grudnia br. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.parkslaski.pl/pocztaswietegomikolaja.

Rozświetlenie choinki

Już 3 grudnia br., o godz. 16:30 odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki w Parku Śląskim. Choinka, która od lat rośnie w okolicy alei Żyrafy, została przyozdobiona świątecznymi ozdobami oraz lampkami, które rozbłysną po zmroku. Choinkę widać z daleka, bo ma około 15 metrów wysokości. W tym roku ozdobione zostały również alejki Parku Śląskiego przy Ścianach Mozaikowych, gdzie mieści się Zimowa Osada Mikołaja.

Uroczystość rozświetlenia choinki uświetni występ dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury Katowice Tysiąclecie oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Frydkowianie” z gminy Miedźna.

Marsz Małych Mikołajów

Około 500 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym (klasy I-IV) w mikołajkowych nakryciach głowy przemaszeruje alejkami Parku Śląskiego. Wydarzenie ma charakter otwartej imprezy plenerowej w świątecznym nastroju. Uczestnicy marszu przejdą alejkami parkowymi, kierując się na spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wydarzenie rozpocznie się 5 grudnia, o godz. 10.00 przy napisie świetlnym Park Śląski a zakończy około godziny 11.00 spotkaniem z Mikołajem w Zimowej Osadzie Mikołaja.

Przedłużenie kursowania Elki

W Parku Śląskim zostały również wydłużone terminy kursowania Kolei Linowej „Elka”, z atrakcji będzie można korzystać w dniach: 3-4 grudnia, 6 grudnia oraz 10-11 grudnia br., w godzinach 10.00-17.00. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Parku Śląskiego.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości