Reklama:


Mieszkańcy mogą ubiegać się o dodatek elektryczny. Trzeba spełnić warunki

Mieszkańcy mogą ubiegać się o dodatek elektryczny. Trzeba spełnić warunki
Wnioski można składac do 1 lutego 2023 roku.fot. Freepik

Gazowe, węglowe oraz elektryczne – źródła ogrzewania mogą być różne. Użytkownicy tego ostatniego będą mogli starać się o specjalny dodatek.

Miasto za pośrednictwem oficjalnego komunikatu poinformowało o rozpoczęciu przyjmowania wniosków o dodatek elektryczny. Przysługuje on tym odbiorcom energii, których główne źródło ogrzewania zasilane jest energią elektryczną. Warunkiem koniecznym jest zgłoszenie wspomnianego źródła lub wpisanie do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Wartość dodatku elektrycznego może być różna w zależności od zużycia energii:

  • 1000 zł w przypadku zużycia energii elektrycznej w 2021 r. na poziomie do 5 MWh;
  • 1500 zł w przypadku zużycia energii elektrycznej w 2021 r. na poziomie przekraczającym 5000 MWh (do wniosku należy dołączyć rozliczenie z przedsiębiorstwem energetycznym potwierdzające zużycie energii elektrycznej w 2021 r. przekraczające 5MWh)

Wnioski o dodatek można składać od 1 grudnia br., do 1 lutego 2023 roku. Wnioski można składać w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym. Drugą z opcji jest natomiast złożenie dokumentów w formie pisemnej, te należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie przy ul. Racławickiej 19, pok. 110 od poniedziałku do piątku w godzinach przyjmowania stron.

– Dodatek elektryczny jest świadczeniem jednorazowym i wypłacany jest do 31.03.2023 r. – informuje urząd miasta.

Szczegółowe informacje odnośnie dodatku elektrycznego, a także niezbędne dokumenty można znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości