ChLF. Na Klimzowcu rządzi Klimzowiec

ChLF. Na Klimzowcu rządzi Klimzowiec

I nie tylko w tradycyjnej dzielnicy Chorzowa, ale aktualnie także w tabeli pierwszej ligi! Po świetnym początku sezonu pierwszej porażki doznał beniaminek Orange, co kosztowało go spadek o dwa miejsca.

I LIGA: Klimzowiec i Victoria od przeszło dwóch dekad toczą rywalizację o miano najlepszej drużyny jednej z dzielnic naszego miasta. W przeszłości niejednokrotnie sprawdzało się powiedzenie: „derby rządzą się swoimi prawami”. Nie zawsze wygrywał zespół wyżej notowany. Tak było choćby przed rokiem, gdy Victoria – mając zaledwie jeden punkt na koncie – rozbiła lokalnego rywala aż 9:2.

Tym razem jednak Klimzowiec, jako faworyt na papierze, podołał zadaniu. Wygrał z Victorią 3:0, po dwóch golach Roberta Pleszaka i trafieniu Tomasza Budzika. Dzięki temu Klimzowiec rządzi nie tylko na Klimzowcu, ale obecnie także w całej I lidze – z 13 punktami na koncie.

Prowadzenie stracił bowiem dotychczas przewodzący stawce Orange. Po czterech zwycięstwach z rzędu został zastopowany przez Brykę (4:7). Ta druga – podobnie jak przed tygodniem – znów zagrała dwa mecze w weekend, ale tym razem zgarnęła pełną pulę. W sobotę nie miała żadnych problemów w spotkaniu z Nattelem, gromiąc go 8:1. Bryka odrobiła więc już wszystkie zaległości i awansowała na drugie miejsce.

Wspomniany Nattel zrehabilitował się dzień później, wygrywając bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie – z Silesią (6:1), która znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji. Czterokrotny mistrz Chorzowa ma zaledwie dwa punkty na koncie i plasuje się w strefie spadkowej razem z Autor Teamem, który nie sprostał Mateco. Ligowy klasyk Irex Gaz kontra PiotrBud został przełożony.

Mecz zaległy
Nattel Chorzów Stary – Bryka 1:8

Krakowski – Wąsik 3, Grudzień 2, Bielanik, Grosicki, Krzywka.

6. kolejka
Orange – Bryka 4:7

Lenert 2, Kluz, Malordy – Grosicki 2, Krzywka 2, Grudzień, Kozłowski, Mokwiński;
Autor Team – Mateco 1:4
Bejm – Ćwielong 2, Szulc, Wolniewicz;
Klimzowiec – Victoria Klimzowiec 3:0
Pleszak 2, Budzik;
Nattel Chorzów Stary – Silesia 6:1
Czajor 2, Filauer, Furtak, Nowak, Śliwa – Ciesiółka;
Mecz Irex Gaz – PiotrBud został przełożony.

Tabela: Klimzowiec 13 pkt. (6 meczów), Bryka 12 (6), Orange 12 (5), Mateco 10 (5), PiotrBud 10 (5), Irex Gaz 7 (5), Victoria 6 (6), Nattel 6 (6), Silesia 2 (6), Autor Team 1 (6).

II LIGA: Nazwisko Winciersz jest dobrze znane wszystkim, którzy śledzą rozgrywki ChLF. Zawodnicy z tej rodziny grali w ostatnich latach w Victorii Klimzowiec, teraz jednak dwójka – Mateusz i Michał – przeszła do WSB. Imponuje zwłaszcza ten pierwszy, który jest niesamowicie regularny w tym sezonie. Jego znakiem firmowym stały się „czteropaki” – tyle razy pokonywał bramkarzy Dam Packu i Blue Biadacza, a w miniony weekend zrobił to samo w spotkaniu z Pro Banking. Z 12 golami jest najlepszym strzelcem II ligi, a jego drużyna – wiceliderem tabeli (prowadzący AKF Ślonsk pauzował).

WSB dysponuje najlepszym atakiem (25 goli), z kolei Tajfun – inny zespół z 9 punktami na koncie – najlepszą obroną. Z Koreja.pl zagrał na zero z tyłu, a w tym sezonie stracił tylko pięć goli. Czyste konto zachował także bramkarz Blue Biadacza (2:0 z Dam Packiem), a mecz Contry ze Stoksonem zakończył się remisem 2:2.

5. kolejka
WSB – Pro Banking 7:4

Mateusz Winciersz 4, Michał Winciersz 2, Kowalczyk – Klimas, Lempa, Ślusarczyk, Szczygielski;
Tajfun – Koreja.pl 3:0
Czapura, Szernich, Łojek;
Contra – Stokson 2:2
Molo, Swatek – Maron 2;
Dam Pack – Blue Biadacz 0:2
Krzemiński, Liksza;
Pauza AKF Ślonsk.

Tabela: AKF Ślonsk 12 pkt. (4 mecze), WSB 9 (4), Tajfun 9 (4), Blue Biadacz 9 (5), Contra 7 (5), Pro Banking 6 (5), Dam Pack 3 (4), Stokson 2 (4), Koreja.pl 1 (5).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa