Mikołaj czeka na dzieci w Parku Śląskim nie tylko 6 grudnia

Mikołaj czeka na dzieci w Parku Śląskim nie tylko 6 grudnia
W Parku Śląskim cały czas można spotkać św. Mikołaja.fot. Park Śląski/Rafał Zduńczyk

Od soboty, 3 grudnia br., w Parku Śląskim funkcjonuje Zimowa Osada Świętego Mikołaja. Możliwość spotkania na żywo z „długobrodym” i spędzenia czasu w świątecznej atmosferze przyciągnęła prawdziwe tłumy. Wydarzenie potrwa jeszcze do 11 grudnia br. oraz od 16 do 18 grudnia 2022 r. W czasie wolnym od odwiedzin Święty Mikołaj odpowiada na listy od dzieci.

Celem Zimowej Osady Mikołaja w Parku Śląskim jest celebrowanie około bożonarodzeniowych tradycji, a ich dopełnieniem jest spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przemierzając alejki Parku Śląskiego, można natrafić na Domek Mikołaja oraz towarzyszące mu kramy z rękodziełem, różnymi smakołykami i gorącą czekoladą. Dodatkowo w weekendy odbywają się animacje i warsztaty dla dzieci z m.in. dekorowania pierników czy przygotowywania świątecznych kartek. Z okazji Mikołajek, 6 grudnia oprócz spotkania z siwobrodym staruszkiem i elfami, w godzinach 16.00-18.00 na dzieci czekać będą animacje prowadzone przez Studio Maciej.

Ale to nie koniec atrakcji. Dla wielu osób najpiękniejszym momentem przygotowań do świąt jest pisanie listu do Świętego Mikołaja, który w tym roku można wysłać na adres Poczty Świętego Mikołaja w Parku Śląskim. Do 12 grudnia br. każde dziecko może napisać list do Mikołaja i przesłać go za pośrednictwem Poczty Polskiej. Trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone w konkursie, a wszystkie pozostałe listy otrzymają spersonalizowaną odpowiedź na list od Mikołaja. Partnerem wydarzenia jest Poczta Polska oraz Fundacja „Pocztowy Dar”. Szczegółowy regulamin akcji dostępny jest na stronie parkslaski.pl/poczta-swietego-mikolaja. (Do listu należy dołączyć formularze dostępne na stronie konkursu).

– Każdy ma jakieś wspomnienia związane ze świętym Mikołajem. Dlatego bardzo się cieszymy się, że w tym roku Mikołaj na swoją siedzibę wybrał właśnie Park Śląski – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – Dzięki współpracy z Pocztą Polską oraz Fundacją „Pocztowy Dar” życzenia skierowane do Mikołaja mają szansę się spełnić. Zapraszamy wszystkie dzieci do wysyłania listów w ramach konkursu „Poczta Świętego Mikołaja w Parku Śląskim” – dodaje.

Zimowa Osada Świętego Mikołaja w Parku Śląskim zlokalizowana jest w Ogrodzie Mozaikowym nieopodal Kapelusza i jest czynna od 3 do 11 grudnia br., oraz od 16 do 18 grudnia br. w godzinach 12.00-19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa