Z Cichej 6 do Rzymu. Dwóch zawodników na testach we włoskim klubie

Z Cichej 6 do Rzymu. Dwóch zawodników na testach we włoskim klubie
Dla 16-latków będzie to okazja na poznanie europejskiego futbolu z najwyższej półki.fot. Ruch Chorzów

System szkolenia chorzowskiego Ruchu stoi na bardzo wysokim poziomie. Najnowszym dowodem na takie stwierdzenie jest dwóch młodych zawodników, którzy wybiorą się na testy do jednego z włoskich klubów.

Niebiescy mogą być zadowoleni z tego, jak przebiega praca z obiecującymi zawodnikami. Mający po 16 lat Antonii Franke oraz Bartłomiej Barański wyjechali na testy do Lazio Rzym. Gracze będą przebywać w stolicy Italii do najbliższej środy.

– Na pewno zobaczymy coś nowego, ale ten wyjazd traktujemy też jako szansę. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony, sprawdzić się na tle drużyny młodzieżowej Lazio i zobaczyć jak tam się trenuje. Będzie to dla nas kolejna, cenna lekcja – podkreślają zgodnie 16-latkowie za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu.

Antonii Franke jest wychowankiem Ruchu, natomiast Barański został sprowadzony latem z Lecha Poznań. Zarówno jeden jak i drugi mają za sobą debiut w pierwszej drużynie 14-krotnego Mistrza Polski. Pojawili się na murawie w meczu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości