Przygotowania do świąt w chorzowskim Skansenie. Zajęcia już w niedzielę

Przygotowania do świąt w chorzowskim Skansenie. Zajęcia już w niedzielę
Kolejne ciekawe zajęcia przygotował dla rodzin chorzowski skansen.fot. Skansen Chorzów

Chorzowski skansen zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach okresu przedświątecznego. Przed nami zajęcia „Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia”

Zanim w XIX wieku dotarł do Polski zwyczaj ubierania choinki w wielu domach wieszano podłaźniczki – gałązki, czubek świerku albo sosny, które dekorowano i wieszano pod sufitem. Dziś moda na „odwróconą choinkę” powraca. Często jest to ozdoba polecana do małych mieszkań oraz dla….miłośników kotów.

Chorzowski skansen zachęca najmłodszych wraz z rodzicami do samodzielnego wykonania podłaźniczki podczas muzealnych zajęć, na które odbędą się już 11 grudnia br.

Całość rozpocznie się o godzinie 11.30 w sali wystawienniczej na parterze, gdzie czekać będą prowadzący. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostaną opowieścią o dawnych świętach, zwyczajach i wierzeniach, które im towarzyszyły, a także o symbolice choinki.

Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy w Dziale Edukacji i Popularyzacji:  32 241 07 18 wew. 204 mail: skorupska@muzeumgpe-chorzow.pl

 Koszt udziału w warsztatach to 15 złotych od osoby.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa