Wstęp już za „dychę”. Ruszyła sprzedaż biletów na Memoriał Kamili Skolimowskiej

Wstęp już za „dychę”. Ruszyła sprzedaż biletów na Memoriał Kamili Skolimowskiej
W poprzednich latach kibice oglądali Memoriał Kamili Skolimowskiej za darmo. Przyszłoroczna impreza na Stadionie Śląskim będzie biletowanaFot. Marcin Bulanda

16 lipca 2023 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej – po raz drugi jako zawody Diamentowej Ligi. Bilety są już w sprzedaży, ceny wahają się od 10 do 450 zł.

Jak już informowaliśmy, Memoriał Kamili Skolimowskiej w najbliższych pięciu latach będzie imprezą Diamentowej Ligi – najbardziej prestiżowego cyklu lekkoatletycznego. W przyszłym roku gwiazdy „królowej sportu” wystąpią na Stadionie Śląskim w niedzielę, 16 lipca.

Wszystkie dotychczasowe edycje „Kamy” (w latach 2018-2022) były dostępne dla kibiców za darmo. Tym razem jednak impreza będzie biletowana, a w czwartek ruszyła sprzedaż wejściówek.

Najtańsze bilety kosztują 10 zł (tzw. kategoria brązowa). Pozostałe wejściówki są dostępne w cenach: 29 zł (kategoria srebrna), 59 zł (kategoria złota), 89 zł (kategoria diamentowa – to miejsca m.in. w okolicy linii mety). Bilety w kategorii biznes (z dostępem do cateringu) kosztują 450 zł.

To ceny obowiązujące na teraz. Jak podkreślają bowiem organizatorzy, obowiązuje zasada „im wcześniej, tym taniej”. – Warto nie zwlekać z rezerwacją wejściówek. Limitowana liczba będzie do nabycia w specjalnej ofercie świąteczno-noworocznej – czytamy w komunikacie organizatorów Memoriału Kamili Skolimowskiej.

– To świąteczno-noworoczna oferta dla wiernych fanów lekkoatletyki. Po bilety może już teraz sięgnąć każdy, kto chce mieć pewność, że obejrzy zawody z najdogodniejszego dla siebie miejsca. Warto o tym pomyśleć, szczególnie, że promocyjna cena dotyczy limitowanej liczby wejściówek. Potrwa tylko na początku dystrybucji – mówi Piotr Małachowski, dyrektor sportowy zawodów organizowanych na cześć znakomitej młociarki, mistrzyni olimpijskiej z Sydney.

Przy ustalaniu cen brano pod uwagę głos kibiców – m.in. ankiety, które wypełniali fani podczas ostatniej edycji. Piotr Małachowski podkreśla, że ceny biletów na lipcowy mityng są konkurencyjne względem wielkich wydarzeń w innych dyscyplinach – siatkówce czy skokach narciarskich. A ponadto najtańsze w całej Diamentowej Lidze.

– Dla porównania, najtańsze bilety na mityng w Londynie będą kosztowały więcej niż najdroższe u nas. Tymczasem jakość sportową i atrakcje wokół obiektu będziemy mieli co najmniej tak samo solidne. Wierzę, że 16 lipca 2023 r. zapełnimy Stadion Śląski. Warto – dodaje Małachowski.

Bilety dystrybuuje platforma eBilet.pl. Szczegółowe informacje i cennik znajdują się na stronie internetowej Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej: memorialkamili.pl.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa