Reklama:


ChLF. Demonstracja siły PiotrBudu

ChLF. Demonstracja siły PiotrBudu

W pierwszej lidze doszło do kolejnych przetasowań na szczycie, po których w tabeli mamy bardzo ciekawą sytuację. Piątą drużynę od lidera dzieli zaledwie punkt! W drugiej dywizji pierwszą stratę poniósł AKF Ślonsk.

I LIGA: W pierwszych kolejkach sezonu 2022/23 duże wrażenie robiła ekipa Orange. Do elity „weszła z drzwiami”, odnosząc cztery zwycięstwa z rzędu. Później jednak została zatrzymana przez Brykę, a w minioną niedzielę zmierzyła się z mającym mistrzowskie aspiracje PiotrBudem (poprzednio FizjoFactory). Zanosiło się na ciekawy i wyrównany mecz, tymczasem zobaczyliśmy jednostronny pojedynek. To była prawdziwa demonstracja siły w wykonaniu wicemistrza ChLF. PiotrBud rozgromił Orange aż 13:2! Nie dało mu to jednak awansu na pierwsze miejsce.

Nowego lidera wyłonił bowiem mecz Mateco – Klimzowiec. Zespół Macieja Dańki odniósł prestiżowe zwycięstwo (4:2) i objął prowadzenie w tabeli. Trzy najlepsze zespoły mają po 13 pkt., a o kolejności na czołowych miejscach decyduje bilans meczów bezpośrednich (Mateco wcześniej pokonało także PiotrBud).

W ostatnim meczu 7. kolejki Victoria pewnie wygrała z Nattelem, oddalając się od strefy spadkowej na bezpieczny dystans. Dwa spotkania zostały przełożone.

7. kolejka
Mateco – Klimzowiec 4:2
Kwas, Niemczyk, Szulc, M. Tkacz – Ł. Bidelski, Błaszczyk;
PiotrBud – Orange 13:2
Golly 4, Koniarek 3, Markosyan 3, Kowalski 2, Mania – Kluz, Lenert;
Victoria Klimzowiec – Nattel Chorzów Stary 6:1
Wystop 4, Marcin Winciersz 2 – Śliwa;
Mecze Bryka – Autor Team oraz Silesia – Irex Gaz zostały przełożone.

Tabela: Mateco 13 pkt. (6 meczów), Piotr Bud 13 (6), Klimzowiec 13 (7), Bryka 12 (6), Orange 12 (6), Victoria Klimzowiec 9 (7), Irex Gaz 7 (5), Nattel 6 (7), Silesia 2 (6), Autor Team 2 (6).


II LIGA: Podobnie jak w przypadku wspomnianego I-ligowca Orange, także AKF Ślonsk dopadł „syndrom piątego meczu”. Po czterech wygranych lider potknął się w piątym spotkaniu – z plasującym się w dole tabeli Stoksonem (4:4). Rywale stają się specjalistami od remisów, był to ich trzeci z rzędu podział punktów. Z kolei wynik 2:1 to znak firmowy Tajfunu. W takim stosunku wygrał po raz trzeci w sezonie, tym razem z Contrą.

Złą serię (trzy porażki) przerwali piłkarze Pro Banking, zwyciężając z Dam Packiem. Natomiast wicelider WSB okazał się o dwie bramki lepszy od zamykającej tabeli drużyny Koreja.pl.

6. kolejka
Pro Banking – Dam Pack 5:2

Lempa 2, Klimas, Michalik, Szczygielski – Lachowski, Skiba;
Koreja.pl – WSB 3:5
Langer 2, Stefan – Michał Winciersz 2, Baron, Kowalczyk, Pasikowski;
Contra – Tajfun 1:2
Hadzik – Mączka 2;
Stokson – AKF Ślonsk 4:4
Maron 2, Środa 2 – Misterka, Nieć, Skok, Szaton;
Pauza Blue Biadacz.

Tabela: AKF Ślonsk 13 pkt. (5 meczów), WSB 12 (5), Tajfun 12 (5), Pro Banking 9 (6), Blue Biadacz 9 (5), Contra 7 (6), Dam Pack 3 (5), Stokson 3 (5), Koreja.pl 1 (6).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości