Reklama:


Zapadła decyzja inspektora budowlanego. Mieszkańcy z ul. Średniej nie wrócą do swoich mieszkań

Zapadła decyzja inspektora budowlanego. Mieszkańcy z ul. Średniej nie wrócą do swoich mieszkań
Na przygotowanie ekspertyzy zarządca otrzymał tydzień.fot. Mariusz Banduch

Mimo wcześniejszych zapowiedzi nawet część mieszkańców nie będzie mogła wrócić do kamienicy przy ul. Średniej. Sprawa rozegra się w ciągu tygodnia.

Przypomnijmy, że do groźnego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. W kamienicy przy ul. Średniej 7 doszło do odspojenia stropu, a także pęknięcia ściany budynku. W efekcie ewakuowano 16 lokatorów. Po wstępnych oględzinach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego istniała opcja, że część z nich będzie mogła wrócić do swoich mieszkań, a remont konieczny będzie tylko w jednej części obiektu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ewakuacja mieszkańców z kamienicy przy ul. Średniej. Uszkodzeniu uległ strop

Jednak tak szybko nie wrócą

Zgodnie z informacją przekazaną przez Urząd Miasta w Chorzowie, wspomniana kamienica zostaje decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego całkowicie wyłączona z użytku, a całość terenu została zabezpieczona.

– Zarządca budynku został zobowiązany do przedstawienia ekspertyzy w ciągu tygodnia tj. jakie prace budowlane powinny zostać wykonane w kamienicy by budynek został dopuszczony do użytkowania – informuje Katarzyna Hohuł z Wydziału Promocji i Komunikacji UM Chorzów.

Po przedstawieniu wspomnianego dokumentu zapadnie decyzja odnośnie tego czy i kiedy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości