Reklama:


Zawody w lodowatej wodzie. Chorzowski policjant z podwójną wygraną

Zawody w lodowatej wodzie. Chorzowski policjant z podwójną wygraną
Zawody odbyły się na basenie OSiR "Skałka" w Świętochłowicach.fot. OSiR Skałka

Choć najczęściej w przypadku policjantów słyszymy o udanych akcjach, to w ostatnim czasie jeden z chorzowskich funkcjonariuszy może pochwalić się innym osiągnięciem.

W sobotę 3 grudnia na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach odbyło się Grand Prix Polski w Zimowym Pływaniu. Do zawodów przystąpiło blisko 60 uczestników. Wśród nich znalazł się mundurowy z chorzowskiej komendy – st. asp. Sebastian Walicki.

Rywalizacja nie należała do najprostszych, bowiem temperatura wody w dniu zmagań wynosiła zaledwie 2,7 stopnia, natomiast temperatura powietrza 0,7 stopnia. Mimo tego, funkcjonariuszowi z naszego miasta udało się dwukrotnie stanąć na najwyższym stopniu podium. Sebastian Walicki wygrał wyścig na dystansie 500 m stylem dowolnym, a także na dystansie 50 m stylem motylkowym.

– Sebastian swoją przygodę z pływaniem rozpoczął już w szkole podstawowej. Później będąc już mundurowym, brał udział w policyjnych zawodach pływackich, zdobywając w nich medale. Swoją przygodę z morsowaniem zaczął 3 lata temu, chcąc w ten sposób poprawić odporność swojego organizmu. Po kilku kąpielach w lodowatej wodzie zaczął w niej pływać. Teraz morsuje regularnie, jak tylko temperatura wody spadnie poniżej 10 stopni – czytamy na stronie chorzowskiej policji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości