Reklama:


Bardzo ważny mecz Cleareksu w stolicy. „Lubimy grać pod presją”

Bardzo ważny mecz Cleareksu w stolicy. „Lubimy grać pod presją”
Futsaliści Cleareksu (na zdjęciu: Mariusz Seget, Robert Rotuski i Przemysław Dewucki) meczem w Wilanowie zakończą pierwszą rundę FOGO Futsal EkstraklasyFot. Adrian Ślązok

W dolnych rejonach tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy zrobiło się bardzo ciasno. AZS UW Wilanów jest strefie spadkowej, ale do Cleareksu traci tylko trzy punkty. Czy po raz kolejny mecz tych drużyn zakończy się remisem?

Od dłuższego czasu Clearex Chorzów plasuje się kilka miejsc nad strefą spadkową (obecnie jest 11.), ale jednocześnie nie może mówić o żadnym komforcie. Przewaga nad dwiema ostatnimi drużynami (14. i 15.) jest bowiem bardzo niewielka.

Podopieczni Rafała Krzyśki mają na koncie 12 punktów, AZS UŚ Katowice oraz Red Devils Chojnice – po 11, zaś „pod kreską” znajdują się obecnie dwa zespoły z Warszawy: AZS UW Wilanów (9) oraz Legia (8).

W sobotę Clearex rozegra ostatni mecz w pierwszej rundzie FOGO Futsal Ekstraklasy – na wyjeździe z AZS UW Wilanów (godz. 20.00). Trener Rafał Krzyśka nie musi przed tym spotkaniem specjalnie mobilizować zawodników. Każdy wie, że stawka jest olbrzymia.

– Przed nami najważniejszy mecz w rundzie. Ścisk w tabeli jest ogromny. My lubimy grać pod presją, zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować się do spotkania w Wilanowie i pojedziemy tam po trzy punkty – powiedział Krzyśka, cytowany na stronie klubu.

W przypadku zwycięstwa chorzowianie powiększą przewagę nad Wilanowem do sześciu punktów. Porażka może sprawić, że przerwę świąteczno-noworoczną spędzą tuż nad „przepaścią” (AZS UŚ Katowice już zakończył pierwszą rundę, zaś Legia ma zbyt dużą stratę do Cleareksu, by go wyprzedzić w tej kolejce).

Biorąc jednak pod uwagę historię spotkań Cleareksu z Wilanowem, najbardziej prawdopodobnym wynikiem jest remis. W czterech dotychczasowych spotkaniach drużyny dzieliły się punktami aż trzy razy.

W sezonie 2020/21 Clearex rozbił stołeczną ekipę w hali MORiS 8:2, zaś w rewanżu zremisował 4:4. Z kolei w sezonie 2021/22 w Chorzowie było 2:2, a w Wilanowie… ponownie 4:4.

Mecz AZS UW – Clearex transmitowany będzie przez płatny kanał Pilot WP.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości