Reklama:


Ruszyły zapisy na jubileuszową edycję Silesia Marathon

Ruszyły zapisy na jubileuszową edycję Silesia Marathon
Meta na Stadionie Śląskim to jeden z największych atutów Silesia Marathon. Można już zapisywać się na kolejną, piętnastą już edycję zawodówFot. Marcin Bulanda

1 października 2023 r. odbędzie się 15. Silesia Marathon, a także biegi towarzyszące – półmaraton oraz ultramaraton. Prowadzone są już zapisy, a na listach startowych widnieje ponad pół tysiąca nazwisk miłośników biegania.

Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku i jedno z największych tego typu wydarzeń w kraju. Trasa biegu głównego (na dystansie 42,195 km) wiedzie przez cztery miasta: Chorzów, Katowice, Mysłowice oraz Siemianowice Śląskie. Można także wybrać inny dystans: półmaraton (21,097 km) oraz ultramaraton (50 km). W tym roku zawody ukończyło ponad 4000 biegaczy. Bezsprzecznie największym plusem imprezy jest finisz na bieżni Stadionu Śląskiego.

Trwają przygotowania do jubileuszowej, piętnastej edycji, która odbędzie się 1 października 2023 r. W czwartek ruszyły zapisy. Wysokość wpisowego uzależniona jest od momentu wpłaty – im wcześniej, tym taniej. W pierwszym etapie, do 28 lutego 2023 r., wynosi ono odpowiednio: 139 zł (maraton), 99 zł (półmaraton) oraz 159 zł (ultramaraton).

Wszyscy uczestnicy Silesia Marathon otrzymają koszulkę techniczną, a ci, którzy ukończą bieg w limicie czasowym – pamiątkowy medal.

Listy startowe szybko się zapełniają. W ciągu pierwszej doby na trzy wydarzenia w ramach Silesia Marathon zapisało się ponad 600 miłośników biegania.

Regulaminy biegów dostępne są poniżej:
15. Silesia Marathon
18. Silesia Półmaraton
5. Silesia Ultramarathon

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości