ChLF. Mistrz tuż nad strefą spadkową!

ChLF. Mistrz tuż nad strefą spadkową!

Tego się nikt nie spodziewał. Piłkarze Irex Gazu, którzy od sezonu 2017/18 nieprzerwanie wygrywają Chorzowską Ligę Futsalu, mają coraz mniejsze szanse na kolejny tytuł. Po porażce z Nattelem spadli aż na ósmą pozycję. W drugiej lidze sypnęło niespodziankami.

I LIGA: Najwięcej tytułów mistrza Chorzowa – dziewięć. Cztery mistrzostwa z rzędu (sezon 2020/21 został anulowany z powodu pandemii). Irex Gaz w ostatnim czasie stał się hegemonem miejskich rozgrywek. Zanosi się jednak na koniec panowania tego zespołu.

Mistrz źle wszedł w sezon (remis i porażka). Później zaczął gromadzić punkty, ale nie przypominał drużyny, która z łatwością rozprawiała się z kolejnymi rywalami. W minioną niedzielę po raz kolejny zgubiła punkty, nieoczekiwanie ulegając beniaminkowi Nattelowi 2:4. Irex Gaz spadł aż na ósme miejsce, co oznacza, że plasuje się tuż nad strefą spadkową! Przypomnijmy, że ma on jeszcze do rozegrania dwa mecze zaległe (z Silesią i PiotrBudem), ale patrząc na jego dyspozycję w tym sezonie, trudno zakładać szybki marsz w górę tabeli.

Najlepiej w ostatnich tygodniach prezentują się Mateco, PiotrBud oraz Bryka. I to one zajmują miejsca na podium. Mateco i PiotrBud urządziły sobie ostre strzelanie, zaś Bryka pokonała Klimzowiec 4:2.

Kryzys przeżywa druga z nowych ekip w elicie – Orange. Po czterech zwycięstwach przyszły bowiem cztery porażki, z czego dwie w miniony weekend. Najpierw aż 1:10 ze wspomnianym Mateco, a później 2:5 z Silesią. Ta druga zwietrzyła w ten sposób szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej. Tylko Autor Team pozostaje bez wygranej i z meczu na mecz jest coraz bliżej II ligi.

Mecz zaległy
Mateco – Orange 10:1

M. Tkacz 4, Ćwielong 3, Lubojański 2, Wolniewicz – Zygmont.

8. kolejka
Autor Team – PiotrBud 2:11
Szendrak 2 – Markosyan 3, Ściętek 3, Chwastek 2, Koniarek 2, Ogórek;
Orange – Silesia 2:5
Kluz, Krawczyk – Piskorz 2, R. Świętek 2, Kubara;
Nattel Chorzów Stary – Irex Gaz 4:2
Nowak 3, Czajor – Langner, Wysocki;
Klimzowiec – Bryka 2:4
A. Bidelski, Pleszak – Bielanik, Krzywka, Wąsik, Wojtyna;
Mecz Victoria Klimzowiec – Mateco został przełożony.

Tabela: Mateco 16 pkt. (7 meczów), PiotrBud 16 (7), Bryka 15 (7), Klimzowiec 13 (8), Orange 12 (8), Victoria 9 (7), Nattel 9 (8), Irex Gaz 7 (6), Silesia 5 (7), Autor Team 1 (7).

II LIGA: Przed tygodniem lider AKF Ślonsk stracił pierwsze punkty, teraz zaś doznał pierwszej porażki – 2:6 z Blue Biadaczem. Ale to nie koniec zaskakujących rezultatów. Pierwsza trójka przegrała bowiem w komplecie!

WSB została rozbita przez Contrę (1:8), zaś Tajfun nie poradził sobie ze Stoksonem (3:6). Dla „Pączków” była to pierwsza wygrana w tym sezonie. Tajfun zaś stracił w sobotę tyle bramek co we wszystkich poprzednich spotkaniach. Koreja.pl mogła opuścić ostatnie miejsce w tabeli, ale potrzebowała zwycięstwa z Dam Packiem. Na przełamanie poczeka do 2023 r., gdyż uległa spadkowiczowi 2:4.

Drugoligowcy wznowią rywalizację 14 stycznia, zaś pierwszoligowcy dzień później.

7. kolejka
WSB – Contra 1:8

Pasikowski – Bienek 2, Kutschereiter 2, Molo 2, Swatek 2;
Dam Pack – Koreja.pl 4:2
Colik, Lachowski, R. Oczko, T. Oczko – Langer, Mazurek;
AKF Ślonsk – Blue Biadacz 2:6
Misterka, Niśkiewicz – Kurzaj 2, Liksza 2, Jaworski, Kowalski;
Tajfun – Stokson 3:6
Adamus, Bogacki, Czapura – Bembenek 2, Goździak 2, Sadło, Środa;
Pauza Pro Banking.

Tabela: AKF Ślonsk 13 pkt. (6 meczów), WSB 12 (6), Tajfun 12 (6), Blue Biadacz 12 (6), Contra 10 (7), Pro Banking 9 (6), Dam Pack 6 (6), Stokson 6 (6), Koreja.pl 1 (7).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa