Chorzów solidarny z Ukrainą. O 20.00 zgasną ozdoby na rynku

Chorzów solidarny z Ukrainą. O 20.00 zgasną ozdoby na rynku
Chorzów dołączył do europejskiej akcji "Godzina dla Ukrainy".fot. Mariusz Banduch

Dziś w Chorzowie odbędzie się kolejna akcja na rzecz solidarności z Ukrainą. Nasze miasto przyłączy do inicjatywy, która odbywa się w całej Europie.

Przypomnijmy, że Ukraina w dalszym ciągu zmaga się z ogromną tragedią jaką jest wojna wywołana przez atak Federacji Rosyjskiej. W mijającym roku odbyło się wiele akcji na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Chorzów przez cały ten okres aktywnie angażował się w pomoc poszkodowanym, przyjmując uchodźców, organizując zbiórki darów, a także wiele innych inicjatyw.

W związku ze stałymi problemami w dostawach prądu spowodowanych rosyjskimi atakami, dziś w całej Europie organizowana jest akcja „Godzina dla Ukrainy”. O godzinie 20:00 na godzinę w poszczególnych lokalizacjach zostanie wyłączone oświetlenie świąteczne. Do inicjatywy przytstąpi także Chorzów. W związku z tym o wspomnianej wyżej porze zgasną ozdoby na rynku.

– Ma to na celu pokazanie solidarności z mieszkańcami, którzy w obliczu wojny nie są w stanie spokojnie spędzić świąt. Chcemy też w ten sposób pokazać z czym mierzą się osoby przebywające w strefie wojny – czytamy na oficjalnym profilu miasta na portalu Facebook.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa