Chorzowscy policjanci spotkali się z ukraińską młodzieżą

Chorzowscy policjanci spotkali się z ukraińską młodzieżą
W spotkaniu uczestniczyło blisko 40 osób.fot. KMP Chorzów

Za chorzowskimi policjantami kolejne wartościowe spotkanie w ramach profilaktyki społecznej. Tym razem funkcjonariusze porozmawiali z ukraińską młodzieżą.

W ubiegły piątek mundurowi z chorzowskiej komendy, na co dzień zajmujący się profilaktyką społeczną wybrali się do oddziału Wyższej Szkoły Bankowej. Tam przeprowadzili zajęcia z ukraińską młodzieżą, na których pojawiło się blisko 40 osób.

– W trakcie prelekcji mundurowi omówili tematykę bezpieczeństwa obywateli Ukrainy przebywających na terenie Polski. Przekazali informacje dotyczące instytucji służących społeczeństwu, które są przeznaczone do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia. Przybliżyli także podstawowe przepisy prawa obowiązującego na terenie Polski – relacjonują stróże prawa.

Oprócz tego policjanci poruszyli takie kwestie jak handel ludźmi, hejt i mowa nienawiści. Uczestnicy byli żywo zainteresowani zagadnieniami. W szczególności interesowały ich tematy dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce, pracy policji, a także uprawnień funkcjonariuszy do legitymowania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa