Walkę o puchar Clearex rozpocznie na Dolnym Śląsku

Walkę o puchar Clearex rozpocznie na Dolnym Śląsku
W styczniu futsaliści Cleareksu rozpoczną rywalizację w Pucharze Polski. Pierwszy przystanek to PolkowiceFot. Adrian Ślązok

W 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu Clearex Chorzów zmierzy się na wyjeździe z pierwszoligowym Górnikiem Polkowice. Mecz rozegrany zostanie 14 lub 15 stycznia 2023 r.

W ostatnich latach futsaliści Cleareksu dobrze radzili sobie w rozgrywkach o Puchar Polski. Wystarczy wspomnieć zdobycie trofeum w 2017 r. czy też dramatyczny dwumecz finałowy z Constractem Lubawa w 2020 r. (rywale w samej końcówce strzelili decydującego gola). W sezonie 2020/21 Clearex dotarł do półfinału, zaś w ostatniej edycji do ćwierćfinału.

Pucharową rywalizację w sezonie 2022/23 chorzowianie rozpoczną na Dolnym Śląsku. 14 lub 15 stycznia zagrają w Polkowicach z tamtejszym Górnikiem.

Rywal Cleareksu to spadkowicz z Futsal Ekstraklasy. W tym sezonie, w grupie południowej I ligi, plasuje się w środku stawki (5. miejsce na 11 zespołów). W 10 spotkaniach zdobył 14 punktów.

Przypomnijmy, że Clearex ma za sobą niezbyt udaną pierwszą rundę w FOGO Futsal Ekstraklasie.  Chorzowianie zajmują 11. pozycję, ale mają tylko punkt przewagi nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej.

Mecz w Polkowicach będzie dla podopiecznych Rafała Krzyśki drugim występem w 2023 r. Wcześniej – 8 stycznia (godz. 16) – Clearex zainauguruje rundę rewanżową FOGO Futsal Ekstraklasy. W hali MORiS zmierzy się z Red Dragons Pniewy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa