Pierwszy raz w tym sezonie. Mecz Ruchu w otwartej telewizji

Pierwszy raz w tym sezonie. Mecz Ruchu w otwartej telewizji
14 stycznia 2023 r. Niebieskie zagrają przeciwko drużynie prowadzonej przez ich byłego trenera Jarosława Knopika. Mecz ten pokaże TVP SportFot. Marcin Bulanda

14 stycznia 2023 r. „Niebieskie” zagrają w hali MORiS z Młynami Stoisław Koszalin. Po raz pierwszy w tym sezonie spotkanie z udziałem Ruchu będzie transmitowane przez TVP Sport. O dość nietypowej godzinie.

W tym sezonie spotkania PGNiG Superligi Kobiet pokazywane są w TVP Sport (jeden mecz w każdej serii) oraz na platformie internetowej Emocje.tv. Kibice, którzy chcieli oglądać dotychczasowe występy KPR Ruch Chorzów, musieli płacić za dostęp do transmisji. Wszystkie 10 meczów transmitowano bowiem w Emocje.tv.

Wkrótce jednak – po raz pierwszy w tym sezonie – spotkanie z udziałem „Niebieskich” zostanie pokazane w otwartej telewizji. W 12. serii PGNiG Superligi Kobiet KPR Ruch Chorzów zmierzy się z Młynami Stoisław Koszalin, a do hali MORiS zawitają kamery TVP Sport.

Mecz odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, o dość nietypowej godzinie – 12:05.

Przypomnijmy, że po powrocie do PGNiG Superligi Kobiet „Niebieskie” nie zdobyły na razie ani jednego punktu. Zajmują ostatnie (10.) miejsce w tabeli, z ośmiopunktową stratą do trzech ekip: MKS PR Urbis Gniezno, Młynów Stoisław Koszalin oraz Eurobudu JKS Jarosław.

Chorzowianki zainaugurują rok 2023 w Elblągu. 7 stycznia (godz. 18) zagrają z tamtejszym Startem, szóstym zespołem w stawce.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa