Słowak zaprasza na warsztaty i spotkanie z Martą Matyszczak

Słowak zaprasza na warsztaty i spotkanie z Martą Matyszczak
Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w naprawdę wyjątkowym spotkaniu.fot. UM Chorzów

Początek zbliżającego się 2023 roku to doskonała okazja dla uczniów chorzowskich szkół, którzy chcą poprawić swój warsztat pisarski.

Już w czwartek, 5 stycznia 2023 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Chorzowie o godzinie 16.30 odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Warsztatów Prozatorskie Słowaka”.

Poprowadzi je autorka „Kryminałów pod psem” i „Kryminałów z pazurem” Marta Matyszczak. Przypomnijmy, że pisarka została w 2019 roku laureatką nagrody Prezydenta Chorzowa w dziedzinie kultury.

– Poza ćwiczeniem technik pisarskich uczestnicy Warsztatów dowiedzą się, jak poprowadzić spotkanie autorskie i sami będą mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia rozmowy z pisarzem, bo już o godzinie 18.00 odwiedzi nas Sławomir Gortych, autor kryminału pt. “Schronisko, które przestało istnieć” – czytamy w oficjalnej zapowiedzi wydarzenia.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, a także uczniów szkół ponadpodstawowych. Oprócz tego odbędzie się także spotkanie autorskie z Martą Matyszczak, na które zaproszeni są wszyscy czytelnicy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości