Reklama:


Dwanaście wyjątkowych momentów. Jaki był 2022 rok w Chorzowie?

Dwanaście wyjątkowych momentów. Jaki był 2022 rok w Chorzowie?

Kolejny rok mija bezpowrotnie. Jak będziemy go wspominać? Oto kalejdoskop wybranych wydarzeń w Chorzowie.

STYCZEŃ

Styczeń to przede wszystkim 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zebrano łącznie 136 282 325 złotych. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, bowiem na terenie całego kraju szalał orkan Nadia, przez który nie odbyło się wiele imprez plenerowych w ramach Orkiestry. Jak widać, nawet takie utrudnienia nie są przeszkodą dla szczytnego celu!

LUTY

W lutym wszyscy zaczęliśmy żyć wojną na Ukrainie, wywołaną przez atak militarny Rosji. Chorzów natychmiast włączył się do pomocy na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Przykładem była zbiórka dla mieszkańców Tarnopola organizowana w Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Ofiarność chorzowian przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

MARZEC

Marzec dalej przebiegał przede wszystkim pod znakiem pomocy Ukrainie. W kalendarzu warto jednak także odnotować mecz piłkarskiej reprezentacji Polski przeciwko Szwecji. Biało-Czerwoni, pod wodzą nowego (a obecnie już byłego) selekcjonera – Czesława Michniewicza, wygrała spotkanie rozgrywane na Stadionie Śląskim i tym samym zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Świata w Katarze.

KWIECIEŃ

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie obchodził w kwietniu swoje 30-lecie. Właśnie w tym miesiącu rozpoczęły się obchody tego jubileuszu.

MAJ

Maj przyniósł wiele radości fanom chorzowskiego Ruchu. Niebiescy po udanych barażach wywalczyli drugi z rzędu awans i tym samym jasne stało się, że w przyszłym sezonie 14-krotny Mistrz Polski będzie występował na boiskach Fortuna 1. Ligi. Przypomnijmy, że w finałowym meczu chorzowianie pokonali przy Cichej 4:0 Motor Lublin. Feta po spotkaniu z pewnością zostanie na długo zapamiętana przez piłkarzy, pracowników, a także kibiców.

CZERWIEC

W normalnych okolicznościach jako wyróżnione wydarzenie podalibyśmy Święto Miasta, jednak czerwiec 2022 roku z pewnością będzie się kojarzył z kosmosem! Po długiej przerwie, związanej z modernizacją, do użytku zostało oddane Planetarium Śląskie. Kto jeszcze nie odwiedził tego wyjątkowego miejsca, powinien szybko nadrobić zaległości!

LIPIEC

W tym czasie tempa nabrała inwestycja związana z przebudową linii kolejowej w Chorzowie. Prace przebiegają naprawdę szybko i sprawnie, a całość projektu z pewnością przyczyni się do poprawy jakości węzła komunikacyjnego w naszym mieście.

SIERPIEŃ

Ostatni miesiąc letnich wakacji był wielkim muzycznym świętem! W Parku Śląskim odbyła się kolejna edycja Fest Festivalu, podczas którego nie zabrakło dobrego brzmienia, a także rozmaitych atrakcji. Na Śląsk zawitali goście z całej Polski, a także z Europy.

WRZESIEŃ

Na początku roku szkolnego powody do zadowolenia mieli najmłodsi piłkarze chorzowskiego Ruchu. We wrześniu na Kresach otwarto nowe boisko treningowe. Warto dodać, że także w czasie w Chorzowie Batorym otwarto drugi w mieście nowoczesny punkt PSZOK.

PAŹDZIERNIK

W październiku ciekawie zrobiło się na niebie. Chorzowianie mogli obserwować wyjątkowe i rzadkie zjawisko, jakim było zaćmienie Słońca. Nasz obiektyw także uchwycił ten moment!

LISTOPAD

Jak co roku, władze samorządowe doceniły chorzowską młodzież, która może pochwalić się osiągnięciami w dziedzinie sportu i kultury. Nagrody Prezydenta Miasta dla najbardziej uzdolnionych uczniów rozdano w Miejskim Domu Kultury „Batory”.

GRUDZIEŃ

Nie może być inaczej – w ostatnim miesiącu roku najbardziej spektakularnym wydarzeniem był oczywiście Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Nie zabrakło przedświątecznych atrakcji, było wspaniałe rękodzieło, przekąski, grzaniec i dużo muzyki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości