Czy Niebiescy nadal będą przekuwać marzenia w rzeczywistość? Rok 2022 niezwykle udany dla Ruchu

Czy Niebiescy nadal będą przekuwać marzenia w rzeczywistość? Rok 2022 niezwykle udany dla Ruchu
Bez wątpienia najważniejszym momentem Ruchu w 2022 było wywalczenie awansu do 1. ligi.fot. Marcin Bulanda/Press Focus

Drugi awans z rzędu oraz doskonała postawa w Fortuna 1. Lidze – w taki scenariusz jeszcze kilka lat temu wierzyli tylko najwierniejsi fani chorzowskiego Ruchu. Niebiescy w 2022 roku udowodnili, że dla 14-krotnego Mistrza Polski nie ma rzeczy niemożliwych.

Nie będzie przesadnym stwierdzenie, że mijający rok był dla sympatyków Ruchu jak i samego klubu wprost wymarzony. Przede wszystkim Niebiescy zwieńczyli rozgrywki 2021/22 wywalczeniem drugiego awansu z rzędu. Po emocjonujących barażach chorzowianie zameldowali się w Fortuna 1. Lidze, wracając tym samym po kilku latach na zaplecze Ekstraklasy.

Przed rozpoczęciem nowej kampanii podopieczni Jarosława Skrobacza, co prawda nie byli skazywani na pożarcie, ale nikt nie spodziewał się tak znakomitej rundy w wykonaniu ekipy z ul. Cichej 6. Od samego początku Ruch bił się o miejsce w czołówce i ostatecznie po 18 dotychczasowo rozegranych meczach plasuje się na 3. lokacie z dorobkiem 32 punktów. Dodatkowo Niebiescy mogą pochwalić się najmniejszą ilością porażek – tylko dwukrotnie musieli uznać wyższość rywala.

Los przygotował jeszcze jeden wielki dzień dla wszystkich związanych z klubem. W ramach 1. rundy Pucharu Polski chorzowianie mierzyli się z Górnikiem Zabrze w Chorzowie, a co za tym idzie fani mogli cieszyć się Wielkimi Derbami Śląska, które ostatni raz odbyły się w sezonie 2015/2016. W tym meczu Ruch przegrał 0:1 z odwiecznym rywalem, ale z całą pewnością drużyna dała z siebie sto procent.

Tak samo świetnie jak na boisku, Ruch prezentował się także na trybunach. Kibice kolejny raz pokazali jak bardzo związani są z klubem. Średnia frekwencja podczas meczów domowych w rundzie jesiennej wyniosła bowiem 8090 osób. W skali całego kraju taki wynik daje 11. miejsce – przed Niebieskimi uplasowało się 9 klubów z Ekstraklasy, a także pierwszoligowy Widzew. Kibice mogą pochwalić się także projektem, który zwyciężył w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. W jego ramach na stadionie przy ul. Cichej 6 powstanie zaplecze sanitarne.

Oprócz wspomnianych rzeczy klub może cieszyć się także z rozwoju infrastruktury treningowej. Na Kresach powstało nowe boisko, z którego korzystać będą przede wszystkim młodzi zawodnicy z Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów. Oprócz tego aktualnie trwają prace nad budową kolejnego boiska, które zlokalizowane będzie przy hali MORiS (ul. Dąbrowskiego 113). Dodatkowo w przyszłym roku miasto zmodernizuje oświetlenie stadionu, a na wspomnianych Kresach ma powstać hala pneumatyczna. W ramach budżetu Chorzowa na rok 2023 samorząd przeznaczy 2 mln zł na zakup kolejnego już pakietu akcji klubu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa