Chorzowska policja zadowolona z przebiegu „Sylwestrowej Mocy Przebojów”

Chorzowska policja zadowolona z przebiegu „Sylwestrowej Mocy Przebojów”
Jeżeli dochodziło do incydentów, to były one naprawdę drobne.fot. KMP Chorzów

Chorzowska policja może być zadowolona z przebiegu sylwestrowej zabawy w naszym mieście. Ponad 250 mundurowych dbało o zabezpieczenie tego wydarzenia.

Tegoroczny Sylwester w Chorzowie był kolejnym wyzwaniem dla służb mundurowych. Wszystko ze względu na „Sylwestrową Moc Przebojów” – jednym z największych tego typu wydarzeń w kraju, za którego organizację odpowiedzialna była telewizja Polsat.

– Za koordynację wszystkich policyjnych działań odpowiedzialny był specjalnie powołany sztab. Dowodził nim I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Grzegorz Kasprzyk. Do sztabu spływały wszystkie informacje, które na bieżąco były analizowane, co pozwalało na podejmowanie odpowiednich decyzji – czytamy na stronie KMP Chorzów.

Za właściwe zabezpieczenie imprezy, z której skorzystało prawie 40 tys. osób odpowiadało ponad 250 mundurowych. Funkcjonariusze dbali o właściwą płynność ciągów komunikacyjnych, wsparcie dla uczestników, a także ogólny porządek. W działaniach pomagał także dron, który monitorował sytuację przy akwenach wodnych.

Podczas całości wydarzenia stróże prawa nie musieli zmagać się z trudnymi sytuacjami. Interwencje dotyczyły głównie osób, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu, czy też powodów natury medycznej. Oprócz tego pewien 19-latek wniósł na teren imprezy masowej materiały pirotechniczne, ale ten fakt szybko wychwyciła ochrona i przekazała mężczyznę w ręce policji.

– W nocy po zakończeniu sylwestrowego koncertu doszło też do bójki między sześcioma młodymi mężczyznami. Błyskawiczna reakcja znajdujących się w pobliżu policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz o ich losie zadecyduje sąd – informują chorzowscy mundurowi.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa