Chile kontra Korea Płd. Uczestnicy MŚ zmierzyli się w hali MORiS (zdjęcia)

Chile kontra Korea Płd. Uczestnicy MŚ zmierzyli się w hali MORiS (zdjęcia)
Korea Południowa pokonała Chile 30:26 w sparingu rozegranym w hali MORiS w ChorzowieFot. Adrian Ślązok

Reprezentacja Chile w piłce ręcznej od kilku dni przygotowuje się na obiektach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie do zbliżających się mistrzostw świata. W środę drużyna z Ameryki Płd. rozegrała sparing z Koreą Południową.

11 stycznia, meczem Polska – Francja w katowickim Spodku, rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Polska zorganizuje turniej wespół ze Szwecją (finał odbędzie się 29 stycznia w Sztokholmie).

Jedną z 32 reprezentacji, które wystąpią na MŚ, jest Chile. Czołowa ekipa z Ameryki Południowej przygotowuje się do turnieju, korzystając z obiektów Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Chilijscy szczypiorniści rozpoczęli treningi w hali przy ul. Dąbrowskiego już pod koniec grudnia. Ćwiczą także na „morisowskiej” siłowni.

W środowy wieczór do Chorzowa przyjechał inny uczestnik mistrzostw świata – reprezentacja Korei Południowej. Sparing ekip z dwóch kontynentów był bardzo zacięty, ostatecznie lepsi okazali się piłkarze ręczni z Azji, wygrywając w hali MORiS 30:26.

Chile rywalizować będzie w grupie A mistrzostw świata – z Iranem, Hiszpanią i Czarnogórą (mecze w krakowskiej Tauron Arenie). Korea Płd. zagra w szwedzkim Kristianstad (w gr. C – z Węgrami, Islandią i Portugalią). Natomiast rywalami Polaków (gr. B), oprócz wspomnianej Francji, będą Słowenia (14 stycznia) i Arabia Saudyjska (16 stycznia).

Zobacz zdjęcia z meczu Chile – Korea Południowa w hali MORiS (Fot. Adrian Ślązok)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa