Chorzowska policja otrzymała dwa nowe samochody

Chorzowska policja otrzymała dwa nowe samochody
Nieoznakowane radiowozy trafią do kryminalnych z chorzowskiej policji.fot. własne

Flota samochodowa chorzowskiej policji wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy. Dziś zostały uroczyście przekazane przez władze naszego miasta.

Służby mundurowe codziennie w ramach swoich działań intensywnie eksploatują służbowe pojazdy. Systematyczne wzbogacanie, a także wymiana poszczególnych samochodów w posiadanej flocie są zatem niezwykle potrzebne.

Dziś władze Chorzowa z prezydentem Andrzejem Kotalą na czele przekazały na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie dwa nowe nieoznakowane radiowozy. Od teraz będą one służyć mundurowym.

– Jak co roku staramy się wygenerować jakąś kwotę w naszym budżecie, aby udzielić wsparcia policji. W tym wypadku są to dwa kolejne pojazdy nieoznakowane, które na pewno przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa w mieście – mówił Andrzej Kotala.

Wspomniane pojazdy, to dwa samochody marki Hyundai, a konkretnie modele i30. Trafią one do funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego.

– Chciałem podziękować władzom samorządowym, że wsparły nas w zakupie tych samochodów. Są to pojazdy nieoznakowane, więc na co dzień będą wykorzystywane przez służbę kryminalną. Siłą rzeczy, biorąc pod uwagę charakter tej służby nie mogę wyraźnie powiedzieć, jakie zadania będą te pojazdy realizować – tłumaczył Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. Grzegorz Matuszek.

Koszt zakupu jednego pojazdu wyniósł 120 tys. zł, łączna kwota wyniosła zatem 240 tys. zł. Połowę środków zapewniło miasto Chorzów, natomiast drugą część pokrył Urząd Marszałkowski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa