Z Ruchu Chorzów do Polonii Bytom. Niebiescy żegnają się z zawodnikiem

Z Ruchu Chorzów do Polonii Bytom. Niebiescy żegnają się z zawodnikiem
Siwek ma za soba występy w pierwszej drużynie Ruchu.fot. Tomasz Stefanik - Ruch Chorzów

Po zakontraktowaniu dwóch nowych zawodników przyszła pora na pierwsze pożegnanie. Szeregi Ruchu opuścił gracz, który spędził wiele lat w Chorzowie.

Pozyskanie na zasadzie transferu definitywnego Kacpra Skwierczyńskiego z Legii Warszawa oraz wypożyczenie Przemysława Maja ze Stali Mielec były pierwszymi działaniami kadrowymi Niebieskich podczas trwającej przerwy zimowej.

W takiej sytuacji nieuniknione są ruchy w drugą stronę. Klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z Jakubem Siwkiem.

Pomocnik urodzony w Piekarach Śląskich trafił na Cichą w 2012 roku z Andaluzji Brzozowice-Kamień. W akademii z powodzeniem zaliczał kolejne szczeble szkolenia. Latem 2019 r. został włączony do pierwszej drużyny Ruchu i debiutował w pucharowym starciu przeciwko UKS Ruch Chorzów. Łącznie ma na swoim koncie 29 występów z „eRką” na piersi, w których zdobył 7 bramek. Ostatni okres Siwek spędził na wypożyczeniach. Ubiegłej wiosny reprezentował barwy Polonii Bytom, natomiast jesienią grał dla Dramy Zbrosławice. Teraz pomocnik ponownie zasili szeregi drużyny z Bytomia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa