Reklama:


Już ponad 750 osób zgłosiło się na 8. Bieg z sercem WOŚP. Wyjątkowe licytacje chorzowskiego sztabu

Już ponad 750 osób zgłosiło się na 8. Bieg z sercem WOŚP. Wyjątkowe licytacje chorzowskiego sztabu
Chorzowski sztab WOŚP przygotował także przy pomocy darczyńców wiele ciekawych licytacji.fot. własne

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. W Chorzowie jednym z głównych elementów tego wydarzenia będzie Bieg z sercem WOŚP.

Dokładnie 750 – tyle osób do tej pory zgłosiło się do udziału w 8. edycji Biegu z sercem WOŚP organizowanego w ramach chorzowskiego sztabu orkiestry. Biegacze spotkają się w Parku Śląskim już 29 stycznia.

– W tym roku spotkamy się w parku pod bramą Stadionu Śląskiego skąd rusza siedmiokilometrowa trasa. Rozpoczynamy o godzinie 11.00, kończymy o 13.00 – mówi Alicja Pochmara, koordynatorka chorzowskiego sztabu WOŚP. – Główną ideą wydarzenia jest to, żeby każdy mógł wziąć w nim udział. W związku z tym nie ma pomiaru czasu, mamy spędzić bieg razem, z rodziną i przy dobrej zabawie wspierać fundację Jurka Owsiaka – dodaje.

Wczoraj w siedzibie Zielonych Płuc Śląska odbyła się specjalna konferencja poświęcona temu wydarzeniu. Udział wzięli w niej przedstawiciele władz Chorzowa, województwa, parku, a także organizatorów. W trakcie spotkania członek zarządu województwa Krzysztof Klimosz przekazał na licytację wyjątkową piłkę, która była używana w trakcie spotkania Polska – Portugalia, który był jednocześnie pierwszym meczem na Stadionie Śląskim po jego przebudowie. Wicemarszałek Łukasz Czopik z kolei przekazał podwójne zaproszenie na tegoroczny koncert Andrei Bocelliego.

– Całe wpisowe za bieg zostanie przekazane na konto WOŚP i to będzie solidna kwota. Dodatkowo liczymy, że bardzo pomogą przedmioty przekazane dziś na licytację przez władze województwa – mówił zastępca prezydenta Chorzowa Marcin Michalik.

Logistyka całego wydarzenia i zabezpieczenie imprezy spoczęło ponownie na barkach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie, który z razem z orkiestrą gra każdego roku.

– Nie było takiego roku, żebyśmy czegoś dla WOŚP-u nie robili. Przed latami pandemii były to przede wszystkim mecze hokejowe na lodowiskach, później włączyliśmy się w różnego rodzaju inicjatywy pani Alicji. W zeszłym roku był bieg u nas na Lompy. Teraz ponownie działamy razem – mówiła dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie Alina Zawada.

Organizatorzy biegu liczą na dobicie do 1000 zgłoszeń. Opłata startowa wynosi 40 zł od osoby, natomiast zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularza, który można znaleźć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości