Reklama:


Koniec ważnej inwestycji. Kładki nad DTŚ zyskały nowy wygląd

Koniec ważnej inwestycji. Kładki nad DTŚ zyskały nowy wygląd
Kładki z pewnością wyglądają lepiej niż w pierwotnej wersji.fot. własne

Każdy, kto choć raz przejeżdżał przez Chorzów Drogową Trasą Średnicową z pewnością zwrócił uwagę na charakterystyczne kładki na wysokości stadionu Ruchu. Teraz zyskały one nowy wygląd.

Pod koniec ubiegłego roku w naszym mieście rozpoczęła się kolejna inwestycja, której celem było odnowienie kładek zlokalizowanych nad chorzowskim odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej, a konkretnie na wysokości stadionu przy ul. Cichej 6.

– Drogowa Trasa Średnicowa to jedna z najważniejszych dróg nie tylko w Chorzowie, ale w całej metropolii. Musimy o nią regularnie dbać. Odcinek biegnący przez Chorzów Batory, to jeden z pierwszych, który był oddany do użytku – tłumaczy zastępca prezydenta Chorzowa Marcin Michalik.

Obiekty o unikatowej konstrukcji przeszły kapitalny remont. Całość została odnowiona, zarówno jeżeli chodzi o same przejścia, jak i elementy przylegające do wspomnianej DW902. Dotychczasowe kolory – żółty i seledynowy, zostały zastąpione przez niebieski i biały, które z pewnością komponują się z obiektami 14-krotnego Mistrza Polski. Ważną zmianą jest także zrezygnowanie z pleksi, które pełniły rolę barierek – były one permanentnie obiektem wandalizmu i na nic zdawało się wielokrotne ich czyszczenie.

– Zakończył się remont dwóch kładek łączących osiedle Ruchu z okolicami stadionu. To ważne obiekty, bowiem komunikują nie tylko mieszkańców, ale służą także sprawnemu dojściu do wspomnianego stadionu, a także strefy kibica – ocenia wiceprezydent.

Koszt inwestycji to ponad 900 tys. zł za remont obu kładek. Część kwoty udało się pozyskać ze środków państwowych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości