Reklama:


Wiata garażowa – w tych 3 sytuacjach będzie korzystniejszym rozwiązaniem, niż garaż

Wiata garażowa – w tych 3 sytuacjach będzie korzystniejszym rozwiązaniem, niż garaż

Przyjęło się, że wiata garażowa to nieco gorsze rozwiązanie, niż klasyczny garaż. Okazuje się jednak, że takie stwierdzenie mało ma wspólnego z dzisiejszą rzeczywistością. Nowoczesne wiaty samochodowe to świetny design i materiały, które doskonale wpisują się praktycznie w każdą przydomową przestrzeń. Poza tym, tego typu konstrukcje dostarczą więcej możliwości wykorzystania, zaskakują funkcjonalnością i… atrakcyjną ceną. Z pewnością przynajmniej w tych 3 przypadkach wiata garażowa sprawdzi się optymalnie.

Gdy nie masz miejsca na garaż lub po prostu nie chcesz go budować

Trzymanie samochodu „pod chmurką” nie jest dobrym pomysłem. Jednak nie każdy ma możliwość wybudowania ocieplanego garażu. Ograniczeniem może być niewielka przestrzeń wokół domu, ogród, który mógłby zostać zdominowany przez murowany garaż, czy po prostu design, jaki charakteryzuje garaże blaszane, a który niekoniecznie przypada nam do gustu. W takich sytuacjach wiata garażowa będzie nie tylko praktyczną, ale i estetyczną alternatywą. Dodatkowo, konstrukcja wiaty nie wymaga pozwolenia na budowę (jeśli stawiamy wiatę o powierzchni do 25m2). W tym przypadku nie będziemy musieli również wykonywać angażujących robót, jak budowa ław fundamentowych, czy wylewanie posadzki.

Trzeba w tym miejscu dodać, że wiata garażowa niewiele ustępuje tradycyjnym garażom w zakresie ochrony samochodu przed czynnikami atmosferycznymi. Jak wiadomo deszcz, śnieg, grad, czy nadmierne promieniowanie słoneczne nie działają na korzyść kondycji pojazdu. Wiata, choć oferuje otwartą konstrukcję, skutecznie zabezpieczy w tym właśnie zakresie nasze auto.

Gdy oczekujesz większej funkcjonalności

Otwarta wiata wykonana np. z malowanego proszkowo aluminium oraz estetycznego szkła akrylowego (popularne plexi) będzie nie tylko dobrze się prezentować, ale i dostarczy nam co najmniej kilku możliwości wykorzystania. To, że zabezpieczymy w ten sposób samochód, to oczywiste. Jednak w sezonie wiosenno – letnim możemy wykorzystać wiatę, jako miejsce, w którym schronimy się przed kaprysami pogody lub nadmiernym słońcem podczas ogrodowego grillowania. Wystarczy przeparkować samochód.

Miejsce pod wiatą można wykorzystać również, jako przestrzeń na składowanie drewna, miejsce na rowery, czy motocykl. Co istotne, w tym przypadku nie musimy przejmować się wentylacją. Zarówno w kwestii przechowywanego opału (naturalna cyrkulacja powietrza), jak i podczas majsterkowania przy samochodzie (tutaj chodzi nam przede wszystkim o sprawne odprowadzanie spalin)

Gdy potrzebujesz miejsca dla drugiego samochodu

Wiele rodzin ma do dyspozycji więcej niż jeden samochód. Zdarza się jednak, że garaż pierwotnie zadedykowany został tylko jednemu pojazdowi. Wiata garażowa stanowi w takim przypadku praktyczne rozwiązanie, chroniące auto nawet przed skutkami przymrozków. Okazuje się bowiem, że samochód pod wiatą nie okrywa się lodem, nawet przy znacznej wilgotności powietrza

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości