Reklama:


Nie wiesz co zrobić z żywą choinką po świętach? Miasto rozpoczęło specjalną zbiórkę

Nie wiesz co zrobić z żywą choinką po świętach? Miasto rozpoczęło specjalną zbiórkę
Chorzowianie mogą bez problemu pozbyć się choinek po świętach.fot. Freepik

Minione Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym w domach wielu z nas zagościły żywe drzewka choinkowe. Co zrobić z nimi teraz?

Przed grudniowymi świętami wielu z nas staje przed trudnym dylematem – żywa czy sztuczna? Chodzi oczywiście o drzewka choinkowe. Często decydujemy się na pierwszy z wariantów, który z całą pewnością dostarcza jeszcze więcej wyjątkowego klimatu.

Problem pojawia się później, bowiem większość osób, które zdecydowały się na żywą choinkę chce się jej pozbyć. W Chorzowie można bez zbędnych komplikacji rozwiązać ten problem, bowiem właśnie dziś ruszyła poświąteczna zbiórka drzewek. Miasto udostępniło specjalny harmonogram, w którym można sprawdzić, gdzie i kiedy nastąpią poszczególne odbiory.

Wszystkie osoby, które chcą skorzystać z tej opcji powinny wystawić choinkę (bez ozdób) w miejscu gromadzenia odpadów, a dokładnie przy pojemniku czarnym na zmieszane odpady komunalne.

– Co ważne: nie wystawiajcie choinek wcześniej, tylko na dzień przed ich odbiorem – czytamy na oficjalnym profilu miasta.

Wspomniany harmonogram dostępny jest TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości