Reklama:


ChLF. Pierwszoligowcy na półmetku

ChLF. Pierwszoligowcy na półmetku

W pierwszej kolejce w 2023 r. nie brakowało ciekawych rozstrzygnięć. Przebudził się mistrz Irex Gaz, ważne punkty zdobyła Silesia, nadal przegrywa Orange. Z kolei w drugiej lidze zmienił się lider.

I LIGA: Pierwszoligowcy osiągnęli półmetek. Weekend zaczął się od mocnego uderzenia, czyli starcia dwóch najbardziej utytułowanych drużyn ostatnich lat. Irex Gaz po fatalnej jesieni 2022 r. znalazł się tuż nad strefą spadkową, ale rok 2023 zaczął jak na mistrza przystało. W meczu zaległym pokonał PiotrBud (poprzednio FizjoFactory, Budoserwis) 2:1, dzień później wygrał z Orange 5:3 i ma już tylko trzy punkty straty do drużyny z najniższego miejsca na podium. Z kolei dla „Pomarańczowych” była to już piąta porażka z rzędu.

PiotrBud w niedzielę uniknął kolejnej straty. Poradził sobie z Klimzowcem (8:4) i nadal zajmuje drugie miejsce. Liderem pozostało Mateco, które pewnie pokonało beniaminka z Chorzowa Starego. Bryka jest wciąż jedyną drużyną w stawce bez porażki, ale wynik ostatniego meczu to dla niej rozczarowanie. Zremisowała już po raz czwarty (!) w sezonie – tym razem 2:2 z Victorią Klimzowiec.

Ogromne znaczenie w kontekście walki o utrzymanie miało spotkanie Silesii z Autor Teamem. Czterokrotny mistrz Chorzowa słabiutko rozpoczął sezon, ale ostatnio zaczął zbierać punkty. Wygrał „mecz o życie” 3:2 i jest już bliski opuszczenia strefy spadkowej. Natomiast Autor Team – jedyny zespół bez zwycięstwa – ma coraz mniejsze szanse na pozostanie w elicie.

Mecz zaległy
Irex Gaz – PiotrBud 2:1
Miozga, Wysocki – Szczyrba.

9. kolejka
PiotrBud – Klimzowiec 8:4
Mania 4, Markosyan 3, Ogórek – Malik 2, A. Bidelski, Budzik;
Bryka – Victoria Klimzowiec 2:2
Grudzień, Krzywka – K. Winciersz, Wystop;
Mateco – Nattel Chorzów Stary 5:1
Wolniewicz 2, Mazur, Niemczyk, Szulc – Śliwa;
Silesia – Autor Team 3:2
Gajdzik, Kubara, R. Świętek – Kordaczka, Szendrak;
Irex Gaz – Orange 5:3
Górny, Grzywa, Langner, Wysocki, Zygarski – Kluz, Krawczyk, Lenert.

Tabela: Mateco 19 pkt. (8 meczów), PiotrBud 19 (9), Bryka 16 (8), Klimzowiec 13 (9), Irex Gaz 13 (8), Orange 12 (9), Victoria 10 (8), Nattel 9 (9), Silesia 8 (8), Autor Team 1 (8).


II LIGA: W niższej dywizji również trwa zażarta walka o najwyższe cele. Lidera od piątej drużyny dzielą zaledwie trzy punkty! Na szczycie doszło do zmiany, bowiem prowadzący od kilku kolejek AKF Ślonsk tylko zremisował z Pro Banking 1:1. W tym momencie stało się jasne, że mecz Tajfun – WSB najprawdopodobniej wyłoni nowego lidera. Ten pierwszy może nie zmiótł rywala niczym tropikalny cyklon z Azji, ale wygrana 4:2 wystarczyła mu do objęcia prowadzenia w tabeli.

Do czołówki doszlusowała Contra (po zwycięstwie 4:1 z Dam Packiem), ale ma już na koncie komplet spotkań pierwszej rundy i w następnej kolejce będzie pauzować. W pierwszej lidze „królem remisów” jest Bryka, a w tej klasie rozgrywkowej na to miano zapracował Stokson. W meczu z Blue Biadaczem (1:1) po raz czwarty w sezonie podzielił się punktami.

8. kolejka
Contra – Dam Pack 4:1

Swatek 2, Misdzioł, Molo – Stanusz;
Pro Banking – AKF Ślonsk 1:1
Szczygielski – Skok;
Stokson – Blue Biadacz 1:1
Rybarek – Liksza;
Tajfun – WSB 4:2
Adamus 2, Bogacki 2 – Pasikowski 2;
Pauza Koreja.pl.

Tabela: Tajfun 15 pkt. (7 meczów), AKF Ślonsk 14 (7), Blue Biadacz 13 (7), Contra 13 (8), WSB 12 (7), Pro Banking 10 (7), Stokson 7 (7), Dam Pack 6 (7), Koreja.pl 1 (7).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości