Reklama:


Uderzył w tramwaj i uciekł. Ruszył za nim policjant, który był w drodze na urlop

Uderzył w tramwaj i uciekł. Ruszył za nim policjant, który był w drodze na urlop
Zdarzenie mogło skończyć się znacznie gorzej.fot. KMP Chorzów

Kolejny z chorzowskich policjantów wykazał się wzorową postawą w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia.

W ubiegły piątek około 9.00 asp. szt. Adrian Wojczyk wraz ze swoją rodziną był w drodze na urlop. Mundurowy na skrzyżowaniu ul. Hajduckiej z al. Bojowników o Wolność i Demokrację zauważył stojący tramwaj, w który chwilę wcześniej uderzył Daewoo Tico. Kierowca po wjechaniu w bok tramwaju postanowił uciec z miejsca zdarzenia.

Na taki stan rzeczy szybko postanowił zareagować policjant, który był świadkiem całego zajścia. Po przejechaniu kilku ulic prowadzący srebrne Tico zatrzymał się na chodniku i próbował opuścić pojazd. Próbę udaremnił Adrian Wojczyk. Po chwili na miejscu pojawił się patrol drogówki. Stróże prawa postanowili sprawdzić stan trzeźwości zatrzymanego. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mieszkańcowi Rudy Śląskiej natychmiast odebrano prawo jazdy. Teraz 43-latkowi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości