Handlowały podróbkami. Policja namierzyła nielegalny interes

Handlowały podróbkami. Policja namierzyła nielegalny interes
Policjanci przechwycili ponad 800 podrobionych rzeczy.fot. KMP Chorzów

Chorzowscy policjanci namierzyli w ostatnim czasie dwa sklepy, w których sprzedawano podrobione towary. Funkcjonariusze natrafili także na coś więcej.

Mundurowi z naszego miasta, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zbierali informacje na temat miejsc, w których miano handlować podrobionymi towarami. W ubiegły poniedziałek tj. 16 stycznia stróże prawa zdecydowali się udać do dwóch sklepów, celem zweryfikowania podejrzeń.

Przypuszczenia okazały się słuszne, bowiem zarówno w jednym jak i drugim punkcie policjanci zabezpieczyli łącznie 800 podrobionych przedmiotów jak torby, plecaki, perfumy, ubrania. To jednak nie wszystko. W trakcie przeszukania funkcjonariusze natknęli się na papierosy bez polskich znaków akcyzy.

– Za nielegalny proceder odpowiedzialne były dwie kobiety. 35-latka z Chorzowa oraz 26-letnia mieszkanka Piekar Śląskich – informuje chorzowska policja.

Dodatkowo w mieszkaniu młodszej z kobiet stróże prawa znaleźli niewielką ilość marihuany. Obie sprawczynie zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkance Piekar Śląskich dodatkowe 3 za posiadanie substancji psychoaktywnych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa