Ruch wyjechał na zgrupowanie. Trener zabrał 25 zawodników

Ruch wyjechał na zgrupowanie. Trener zabrał 25 zawodników
Gracze Ruchu spędzą 10 dni na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

Dziś Niebiescy rozpoczynają kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej. Drużyna14-krotnego Mistrza Polski udała się na zgrupowanie do Rybnika – Kamienia.

Za zawodnikami Ruchu Chorzów jest już kilka tygodni intensywnych przygotowań, w tym badań, testów sprawnościowych, a także treningów na boisku. Dodatkowo zespół rozegrał sparing z Polonią Bytom zakończony zwycięstwem 1:3 (1:1). W międzyczasie przy Cichej 6 zapanował spory niepokój. Wszystko przez zamknięcie stadionu spowodowane koniecznością wycięcia jednej z wież oświetleniowych, co stawia pod znakiem zapytania grę drużyny wiosną w Chorzowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prace nad demontażem „świeczki” ruszą w tym tygodniu

Podopieczni Jarosława Skrobacza przynajmniej na jakiś czas mogą odłożyć zmartwienia, bowiem dziś Niebiescy wyruszyli do Rybnika – Kamienia na dziesięciodniowe zgrupowanie. Szkoleniowiec zabrał ze sobą 25 zawodników. Wśród nich znajdują się nowe nabytki jak Przemysław Maj, Kacper Skwierczyński i Michał Feliks. Swoją szansę otrzymali także dwaj gracz Centrum Szkolenia – napastnik Igor Stasiński oraz bramkarz Wiktor Rusin. W kadrze znalazł się także Filip Nawrocki, ale defensor, który nabawił się urazu we wspomnianym sparingu z Polonią dołączy do drużyny w okolicach niedzieli.

W trakcie obozu na chorzowian czekają cztery sparingi – Skrą Częstochowa, Odrą Wodzisław, Pniówkiem Pawłowice oraz Hutnikiem Kraków.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa