Reklama:


Zadecydował pierwszy kwadrans. Ruch bez szans w Piotrkowie

Zadecydował pierwszy kwadrans. Ruch bez szans w Piotrkowie
Szczypiornistki z Chorzowa doznały trzynastej porażki w sezonieFot. Marcin Bulanda

W ostatnich tygodniach KPR Ruch Chorzów kilkakrotnie tracił szansę na zdobycie punktów z powodu złej końcówki. Tym razem „Niebieskie” przespały początek. W 16. minucie przegrywały z Piotrcovią 4:14, a później nie były już w stanie odrobić tak pokaźnej straty.

Tylko na samym początku spotkania 13. serii PGNiG Superligi Kobiet chorzowianki wyszły na prowadzenie. Po bramkach Poliny Masałowej i Natalii Stokowiec były minimalnie lepsze od walczącej o podium Piotrcovii (2:1). Jak się później okazało, to były miłe złego początki.

Piotrcovia w pierwszym kwadransie „ustawiła” sobie mecz. W 5. minucie Joanna Waga trafiła na 5:2. Za chwilę odpowiedziała Stokowiec, ale po tej bramce chorzowianki zablokowały się na dobre. Nie mogło być inaczej, skoro podejmowały złe decyzje, nie wracały do obrony, łapały dwuminutowe kary.

Efekt? W 16. minucie – po akcji Aleksandry Oreszczuk – było już „plus 10” dla Piotrkowa (14:4). Ruch zmniejszył dystans do ośmiu trafień, gdy na dwie minuty powędrowały dwie piłkarki z Piotrkowa (16:8 po golu skrzydłowej Patrycji Wiśniewskiej). Jednak końcówka znów należała do miejscowych. Tatjana Trbović zdobyła bramkę na 21:10 i zespoły udały się na przerwę.

Po wznowieniu gry przewaga Piotrcovii jeszcze wzrosła, nawet do trzynastu trafień (25:12, 27:14, 30:17). W ostatnich 20 minutach podopieczne Ivo Vavry w końcu częściej zaczęły pokonywać bramkarki gospodyń. Robiła to głównie kapitan „Niebieskich” Karolina Jasinowska, która łącznie dziewięciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń i została wybrana najlepszą zawodniczką w Ruchu.

W końcówce Piotrcovia walczyła o bramkę nr 40 i cel osiągnęła, dzięki Sylwii Radushko. Zespół Krzysztofa Przybylskiego wygrał 40:28. Dla „Niebieskich” była to już trzynasta porażka w tym sezonie. Za tydzień chorzowianki zmierzą się w hali MORiS z MKS FunFloor Lublin (sobota, 28 stycznia, godz. 20.00).

MVP meczu – Lucyna Sobecka (Piotrcovia)
Najlepsza zawodniczka Ruchu – Karolina Jasinowska

13. seria PGNiG Superligi Kobiet
Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Ruch Chorzów 40:28 (21:10)

Piotrcovia: Opelt 1, Suliga – Drażyk 2, Radushko 2, Senderkiewicz 3, Oreszczuk 7, Polaskova 4, Grobelna 2, Jasińska, Sobecka 6, Szczepanek 2, Trbović 1, Świerczek 2, Waga 5, Jureńczyk 3, Schneider.
KPR Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska, Knapik – Jasinowska 9, Sytenka 1, Polańska 4, Masiuda 2, Bury, Kolonko 1, Doktorczyk 1, Wiśniewska 4, Kiel, M. Gryczewska, Miłek, Stokowiec 2, Masałowa 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości