Kolejny transfer Ruchu Chorzów. Nowego obrońcę zobaczymy dopiero latem

Kolejny transfer Ruchu Chorzów. Nowego obrońcę zobaczymy dopiero latem
Zakontraktowanie obrońcy ogłoszono po sparingu Ruchu ze Skrą.fot. Dawid Bentkowski

Ta informacja z pewnością ucieszy sympatyków Ruchu Chorzów. Niebiescy pozyskali obrońcę, choć na jego pierwszy występ trzeba będzie trochę zaczekać.

Kacper Skwierczyński, Przemysław Maj i Michał Feliks – to nowi zawodnicy 14-krotnego Mistrza Polski, którzy zasilili kadrę drużyny. Klub ogłosił kolejny transfer, ale w przeciwieństwie do powyższej trójki będzie on obowiązywał od 1 lipca 2023 r.

Swoją przyszłość z Ruchem związał Szymon Szymański ze Skry Częstochowa. Obrońca podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o 2 lata.

– Bardzo się cieszę, że udało się podpisać umowę z Ruchem. To wielki klub, dlatego to dla mnie duża sprawa. Znam tu wielu zawodników – część prywatnie, innych z boiska. Zdarzało się także grać przy Cichej i zawsze była tu wspaniała atmosfera. Nie mogę się już doczekać pierwszych treningów i meczów. Śmialiśmy się z prezesem Siemianowskim, że była to już trzecia próba przejścia do Ruchu, w końcu skuteczna. Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – mówi Szymon Szymański za pośrednictwem oficjalnej strony Ruchu.

Defensor urodził się 13 kwietnia 1996 roku w Bielsku – Białej. Swoją karierę rozpoczynał w tamtejszym Rekordzie i po przejściu wszystkich szczebli szkolenia zasilił pierwszą drużynę. W 2016 roku znalazł się w Podbeskidziu, po półtorej roku, a następnie związał się ze wspomnianą Skrą. W minionej rundzie rozegrał 17 meczów i zdobył jedną bramkę. Oprócz nominalnej pozycji środkowego obrońcy Szymański może występować także jako środkowy pomocnik.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa