ChLF. Czwórka bije się o mistrza

ChLF. Czwórka bije się o mistrza

Po pierwszej kolejce rundy rewanżowej mamy nowego lidera – PiotrBud. Mateco i Bryka podzieliły się punktami, a mistrz Chorzowa Irex Gaz w imponującym tempie dołączył do czołówki.

I LIGA: Jeszcze kilka tygodni temu pisaliśmy o wyjątkowo szerokiej grupie zespołów walczących w tym sezonie o najwyższe cele. Odpadły z niej dwie drużyny, które ostatnio nie potrafią się przełamać. Klimzowiec przegrał po raz czwarty z rzędu (1:6 z Silesią), natomiast Orange już po raz szósty – 2:4 z Nattelem (i beniaminkowie zamienili się miejscami).

W grze o tytuł pozostają cztery ekipy mające przewagę nad resztą stawki. Mateco, które w ostatnich tygodniach plasowało się na szczycie, chciało być pierwszym pogromcą Bryki. Mecz na szczycie zakończył się jednak remisem 2:2 – podobnie jak w pierwszej rundzie (tyle że wówczas 3:3).

Nowym liderem został PiotrBud, który wysoko pokonał Victorię Klimzowiec. Autor hat-tricka Daniel Koniarek (łącznie ma już 15 goli w sezonie) powiększył przewagę nad rywalami w walce o koronę króla strzelców.

W ekspresowym tempie do gry o tytuł włączył się Irex Gaz. Rekordzista pod względem liczby zdobytych tytułów najpierw wygrał w meczu zaległym z Silesią, a następnie z zamykającym tabelę Autor Teamem. W najbliższy weekend pierwszoligowcy pauzują, a kolejny miesiąc rozpocznie się od hitu Mateco – Piotr Bud (5 lutego).

Mecz zaległy
Silesia – Irex Gaz 3:4

Kiciak, Kozak, Kubara – Stachański 2, Kubicki, Langner.

10. kolejka
Nattel Chorzów Stary – Orange 4:2
Śliwa 3, Nowak – Lenert 2;
Irex Gaz – Autor Team 3:1
Górny, Grzybowski, Langner – Bejm;
Silesia – Klimzowiec 6:1
R. Świętek 3, Gajdzik 2, Nos – Kucharczyk;
PiotrBud – Victoria Klimzowiec 9:1
Koniarek 3, Golly 2, Mania 2, Kowalski, Ściętek – Marcin Winciersz;
Bryka – Mateco 2:2
Bielanik, Kozłowski – Lubojański, Wolniewicz.

Tabela: PiotrBud 22 pkt. (10 meczów), Mateco 20 (9), Irex Gaz 19 (10), Bryka 17 (9), Klimzowiec 13 (10), Nattel 12 (10), Orange 12 (10), Silesia 11 (10), Victoria 10 (9), Autor Team 1 (9).

II LIGA: Na zapleczu elity rozegrano tylko dwa spotkania, przełożone zostały bowiem mecze z udziałem lidera (Tajfun) i wicelidera (AKF Ślonsk). Awansować na czoło tabeli mógł Blue Biadacz, ale nie wykorzystał szansy, remisując z Pro Banking 2:2. Stokson w ostatnich kolejkach prezentował coraz lepszą formę, zaś WSB – wręcz przeciwnie. Zwycięstwo tego pierwszego (8:2) nie może być więc żadnym zaskoczeniem.

9. kolejka
Blue Biadacz – Pro Banking 2:2
Baran, Liksza – Greń, Klimas;
WSB – Stokson 2:8
Sowiński, Tajnert – Bębenek 2, Kądziołka 2, Maron 2, Sadło 2;
Mecze Dam Pack – Tajfun oraz AKF Ślonsk – Koreja.pl zostały przełożone.
Pauza Contra.

Tabela: Tajfun 15 pkt. (7 meczów), Blue Biadacz 14 (8), AKF Ślonsk 14 (7), Contra 13 (8), WSB 12 (8), Pro Banking 11 (8), Stokson 10 (8), Dam Pack 6 (7), Koreja.pl 1 (7).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa