Reklama:


Curling? Już jutro możecie trenować i grać na lodowisku

Curling? Już jutro możecie trenować i grać na lodowisku
Okazja na grę nastąpi już jutro!fot. archiwum

Fundacja Gramy do Końca i Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zapraszają w środę na zabawę z curlingiem na lodowisku przy ulicy Granicznej. Trening otwarty poprowadzą profesjonalni zawodnicy ze Śląskiego Klubu Curlingowego.

Curling to zimowa dyscyplina olimpijska w którą grać może każdy od najmłodszego do seniorów. Gra toczy się na torze lodowym długości ok. 45m pomiędzy dwoma drużynami 4 lub 2-osobowymi i polega na zagrywaniu do celu (wymalowanej na lodzie tarczy) granitowych kamieni o wadze ok. 20kg.

– Curling to szachy na lodzie, gdzie liczy się precyzja, taktyka i trzeba pomyśleć zawsze o dwóch ruchach do przodu. Chcemy w ten sposób pokazać dzieciakom, że na lodowisku można nie tylko „jeździć” w kółko ale również zagrać w curling czy hokej – mówi Bartłomiej Czaja, Prezes Fundacji Gramy do Końca.

W curlingu drużyny zagrywają naprzemiennie po 8 kamieni i po zagraniu wszystkich sprawdza się, które są bliżej środka celu. Tyle ile kamieni jest bliżej środka od pierwszego od środka kamienia przeciwnika, tyle punktów się zdobywa w zagranej partii zwanej „endem”.

– Podczas zajęć w Chorzowie zawodnicy Śląskiego Klubu Curlingowego pokażą sprzęt curlingowy, wyjaśnią zasady gry i punktacji oraz będą instruować jak wykonać curlingowy ślizg z kamieniem. Pod koniec zajęć każdy będzie mógł spróbować zagrać do celu zwanego „domem”. Zapraszamy serdecznie – mówi Krzysztof Beck, Śląski Klub Curlingowy.

Curling jest sportem precyzyjnym, bo kamień należy zagrać z idealna siłą i w dobrym kierunku aby ustawić go tam gdzie chcemy na torze.

– Zabawa potrwa od godziny 12:30 do 14:30 i jest bezpłatna. Prosimy o ciepły ubiór i płaskie obuwie. My ze swojej stronie gwarantujemy jeszcze słodki poczęstunek – zakończył Bartłomiej Czaja.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości